AKP’li 3 eski bakandan daha istifa iddiası İktidara yakınlığıyla tanınan Yeni Akit’in iddiasına göre, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül eşliğinde yeni parti kurma hazırlıklarını devam ettiren Eski Bakanlardan Nihat Ergün, Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay, AK Parti’den sessizce istifa etme kararı aldıkları iddia edildi.

İktidara yakınlığıyla tanınan Yeni Akit’in iddiasına göre, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül eşliğinde yeni parti kurma hazırlıklarını devam ettiren eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın partisine katılmak için eski Bakanlardan Nihat Ergün, Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay, AK Parti’den sessizce istifa etme kararı aldılar.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in AK Parti’den istifa etmeden önce eski Bakanlardan Nihat Ergün, Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay ile birer görüşme yaptığı, bu üç eski bakan Sadullah Ergin gibi kamuoyuna rastgele bir açıklama da bulunmadan istifa edecekleri ifade edildi.

Eski Bakanlardan Beşir Atalay, 23 Şubat 2018 tarihinden itibaren sosyal medyada rastgele bir paylaşımda bulunmaz iken, Hüseyin Çelik’in hesabını aktif kullandığı, Nihat Ergün’ün ise resmi bir hesabı bulunmadığı görülüyor.

HÜSEYİN ÇELİK’TEN AÇIKLAMA Kurucusu bulunduğu AKP’den istifa eden ve çalışmalara başladığını ilan eden eski bakan Ali Babacan eşliğinde yeni parti kuruluşu içerisinde bulunduğu öne sürülen eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik,”Şu an için partimdeyim. İstifam söz mevzusu değildir” dedi.

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  Cilt Kanserinin Belirtileri Nelerdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz