Makarna: Karbonhidrattan uzak durulmaması gereken çağ. Zihinsel beceriler için ızgara sebze ile tüketin.
Makarna: Karbonhidrattan uzak durulmaması gereken çağ. Zihinsel beceriler için ızgara sebze ile tüketin.

Merhaba sevgili okurlarım. Bu yazımızda kandaki toksinleri temizlemek için değerli bitki ve baharatlar yer almaktadır. Bu faydalı gıdalara yer vereceğiz.

Özellikle kış aylarında kanın veya vücudun toksinlerden arındırmış olması çok önemlidir. Çünkü zaten soğuk havalarda vücudun savunması azalır ve hastalıklara karşı daha açık oluruz. Aynı zamanda çevredeki insanların da hasta olması ve bulaşıcı etkisi ile de bu risk artmaktadır.

Kanı Temizleyen Gıdalar

1: Sarımsak

İçindeki antosiyanin çok değerli bir maddedir. Son zamanlarda yapıla bir araştırmaya göre de antimikrobiyal etkisi en yüksek gıda olarak sarımsak tespit edilmiştir. Bu yüzden yaz ayların dahil özellikle kış aylarında sarımsağı evinizden yemeklerinizden eksik etmeyin.

2: Zencefil

Soğuk kış aylarında vücudu ısıtmaya yardımcı en etkili gıdalardan biri de zencefildir. Aynı zaman vücudu toksinlerden temizleyen etkisi vardır. Bu sayede kışın hastalıklardan korumaya yardımcı olmaktadır.

3: Kırmızı Biber

Yine içindeki acı tadı tam bir şifa kaynağıdır. Biberde bulunan kapsaisin maddesi acı tadı vermektedir. Ancak bu madde antimikrobiyal etkiye sahiptir. Yemeklerde bol bol tüketerek toksinleri vücudunuzdan atabilirsiniz.

4: Zerdeçal

Kışın çayını yaparak tüketeceğiniz zerdeçal boğaz florasını temizlemeye yardımcı olur. Bu sayede solunum yolları hastalıklarından korunmanıza yardımcı olmaktadır.

5: Nane- Limon

Klasik olarak bilinen ancak yine de hatırlatmadan geçemeyeceğimiz ikili nane ve limon vücudunuz için zırh etkisi yapacaktır. Hastalıklardan korunmak ve toksinleri atmak için bu ikiliyi bol bol tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

İlgilini çekebilir  MEĞER ÇOCUĞU OLACAKMIŞ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz