enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5162
EURO
34,5977
ALTIN
2.491,25
BIST
9.548,09

Kayseri’de Valilik tarafından gerçekleştirilen toplantıda skandal anlar yaşandı.

Kayseri’de Valilik tarafından gerçekleştirilen toplantıda skandal anlar yaşandı.
14.10.2022
0
A+
A-

Kayseri’de Valilik doğrultusundan yapılan toplantıda skandal anlar yaşandı. Bir vatandaşın derdini anlattığı sırada mikrofonunu açık unutan AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye dönerek… Ayrıntılar Haberin Devamındadır..

Kayseri’de Valilik doğrultusundan oluşturulan toplantıda skandal anlar yaşandı. Bir vatandaşın derdini anlattığı sırada mikrofonunu açık unutan AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye dönerek, “Bir şey deme, he de geç gitsin” ifadelerini kullandı.

REKLAM
X

Kayseri turizminin gelişmesi ve potansiyelinin arttırılması noktasında karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı “Turizm Değerlendirme Toplantısı” Kayseri Valiliği’nin ev sahipliğinde yapıldı.

Valilik Toplantı salonunda oluşturulan toplantıya, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in yanı sıra AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve AKP Kayseri Yıldız,, Hülya Nergis, MHP Milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Nuh Naci Yazgan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney katıldı.

MİKROFONU AÇIK UNUTAN AKP’Lİ BAŞKANDAN SKANDAL SÖZLER

Toplantıda protokol konuşmalarının sonrasında geçilen soru-cevap evresinde skandal bir anlar yaşandı.

Uzun yıllardır turizm işletmecisi olduğunu dile getiren bir bayan AKP’li Özhaseki ve AKP’li Belediye Başkanı Büyükkılıç’a “Geçen sezon bilhassa sıkıntıda kaldığımız bir onu var. Hacılar yolu istikametinde bir hava akımı nedeniyle yol kapanıyor ve ister istemez gelen ve dönüş yapan misafirler yolu kullanamıyor ve mağdur oluyorlar. Bu da bizi üzüyor ve elimizden rastgele bir şey gelmiyor. Bununla alakalı ne yapabilir nasıl bir çözüm üretilebilir?” diye sordu.

Bunun üstüne mikrofonunu açık unutan AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye dönerek, “Hamdi ‘yok’ dedi. Bir şey söyleme. He de geç gitsin” ifadelerini kullandı.

REKLAM
X

AKP’li Büyükkılıç’ın konuşması ise kameralar doğrultusundan an be an kaydedildi.

VATANDAŞ DA SİZE ‘GEÇ GİT’ DİYECEK”

REKLAM
X

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, katıldığı toplantıda vatandaşın kendine yönelttiği soruya “He de geç gitsin” diyerek geçiştiren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a reaksiyon gösterdi.

AKP’lilerin toplantıda vatandaşa yönelik gerçek yüzlerini gösterdiğini kaydeden Arık, şunları söyledi:

*Valiliğin ev sahipliğinde ‘Turizm Değerlendirme Toplantısı’ adı altında bir toplantı gerçekleştiriyor. Cumhur İttifakı paydaşlarının ve Vali Bey’in katıldığı toplantıda kameralara yansıyan görüntü ‘Gönül Belediyeciliği’ yaptığı dile getirenlerin de gerçek yüzünü meydana çıkardı.

*Vatandaş sıkıntısını anlatıyor ama Büyükşehir Belediye Başkanı vatandaşı geçiştirerek, ‘He de geç gitsin’ diyerek lakayt bir tutum sergiliyor.

*Biz bu görüntüleri garipsemedik zira bunların gerçek yüzü bu… Bunlar vatandaşın derdi ile dertlenmeyi bilmezler, yalnızca ‘he’ deyip geçiştirirler.

*Bunlar vatandaşın bozukluğu çözmezler, yalnızca ‘he’ deyip geçiştirirler. Ama az kaldı vatandaş size ‘Geç git’ diyecek.

“BU MU SİZİN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİZ?”

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş da hale reaksiyon göstererek, “Derdini anlatmaya çalışan vatandaşı; ‘He de geç gitsin’ diyerek geçiştiriyorlar. Bu mu sizin gönül belediyeciliğiniz? Kayserili iik seçimde; kendini yok sayanlara, derdini dinlemeyenlere, yalnız seçim vakti oy amacıyla gelenlere, ‘He de geç gitsin’ diyecek” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: bilgi.ozelkadin.net

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.