Hababam sınıfı filminin sevilen karakteri İnek Şaban’ı başlarda bir kadın oynadığını biliyor muydunuz? Bakın İnek Şabanı kim oynamış. Detaylar haberimizin devamında…

REKLAM

Rıfat Ilgaz’ın unutulmaz eseri Hababam Sınıfı’nın romanını onlarca kez okumuş, film serilerini de yüzlerce kez izlenmiştir. Filmlerde her karakteri ayrı ayrı sevildi fakat Kemal Sunal’ın canlandırdığı “İnek Şaban” rolü en sevileniydi. Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı eseri ilk olarak tiyatro sahnesiyle buluşmuştu. Oyunda başarılı sanatçılar Zeki Alasya, Tulum Hayri’yi; Metin Akpınar ise Refüze Ekrem karakterini canlandırmıştı.

İnek Şaban rolünü ilk oynayan bakın kimmiş?
Kemal Sunal’ın İnek Şaban karakteri, erkek kılığındaki bir kadın tarafından efsaneleşebilirdi. Suzan Uztan, bu durum için “Biz harika bir ekiptik ve muazzam ilgi gördük. Aynı kadroyla film çekilseydi belki bambaşka olurdu. ‘Hababam Sınıfı’nı defalarca izledim, çok da beğendim. Ancak bizim Hababam bir başkaydı.” dedi. Ne yazık ki Suzan Uztan ve Kemal sunal hayatını kaybetti. Usta oyucuları rahmetle anıyoruz. Hem Kemal Sunal’ı hem de Suzan Uztan’ı saygıyla anıyoruz.
Hababam sınıfının kadın oyuncusunun hikayesi galerimizde…
İnek Şaban karakterini de usta oyuncu Suzan Uztan canlandırmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz