Gelen bir son dakika haberine göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müracaat şartlarını taşıyan herkese kira yardımı yapılacağını duyurdu.

Ülkemizde barınmanın e yüksek bulunduğu iller arasında olan İstanbul, Ankara ve İstanbul’da kiralar çok daha yüksek bulunduğu amacıyla cep yakmaktadır. Bakanlığın kira yardımına dair merak edilen detaylar…

Ukrayna ve Rusya savaşı başta olmak üzere küresel pek çok kriz detaylı kalemlere peş peşe zam yapılmasına sebep oldu. Bir süredir gündelik hayatın en mühim hususları arasında kiralara gelen zamlar bulunuyor. Ödemekte zorlanan vatandaşlar devletin yaptığı zam açıklamalarını yakından takip ediyor.

Burada yüz güldüren açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık, yaptığı açıklamasında müracaat şartlarını sağlaması durumunda şehirden şehre göre değişkenlik gösteren tutarlarda kira yardımı gerçekletireceğini belirtti.

İLLERE GÖRE KİRA YARDIMI
İllere Göre oluşturulan ortalama kira yardımları şu şekilde:

İzmir, İstanbul, Ankara: 1.150 TL

Bursa, Adana: 1.085 TL

Kayseri, Van, Şanlıurfa: 995 TL

Çanakkale, Adıyaman, Sivas: 905 TL

Düzce, AmAsya, Muş: 810 TL

Yalova, Bilecik, Bolu: 715 TL

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?
Başvuruda bulunmak isteyenler amacıyla detaylar açıklandı. Sosyal Hizmet Müdürlükleri ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaatta bulunmak yeterli olacaktır.

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  Sevilen Sanatçı Hayatını Kaybetti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz