Antalya’da koyun kırkma işinden 60 bin TL kazanıyorlar: Yapılacak en iyi meslek!
Antalya’da koyun kırkma işleri yapan Hüseyin Gültekin günlük 2 bin TL, ayda ise 60 bin TL para kazanıyor. Taleplere yetişemediğini dile getiren Gültekin: “Bu işi yapan az bulunduğu için en iyi meslek, yapılacak en iyi iş bana göre.” sözlerinde bulundu.

Antalya’nın Kumluca ve Elmalı yerlerinde uzun senelerden beri her yaz  koyun kırkma işleri yapan Hüseyin Gültekin, günlük 2 bin TL, ayda 60 bin TL para kazanıyor. Bölgede bu işi yapması ile ünlü bulunduğu için koyun sahipleri işlerinde bu ismi tercih ediyor. Taleplere yetişemeyen Hüseyin Gültekin, zorlandığında yeğeninden yardım istiyor. 

60 bin TL’yi buluyor

REKLAM
X

Koyunun adedini 25 TL’ye kırkan Gültekin, günlük 80 koyun kırkıyor. Günlük 2 bin TL kazanan Gültekin’in aylık kazancı 60 bin TL’yi buluyor.

Yapılacak en iyi meslek

Antalya’da ikamet eden Hüseyin Gültekin, koyun kırkma işinin en iyi meslek bulunduğunu vurgulayarak: “Doğdum doğalı bu işi yapıyorum. 40 sene oldu. Kumluca ve elmalı yerlerinde çalışıyorum. Diğer bölgelere geçiş yapmıyorum zira bu bölümdeki taleplere yetişemiyorum. Yoğun vakitlerde için yeğenimi çağırıyorum. Çok kırkım var. Koyun başı 25 TL alıyorum. 

Denizli’den gelen oluyor ama uzun senelerdir bu bölümde bu işi yaptığım için genellikle koyun sahipleri beni tercih ediyorlar. Mayıs ayından Eylül ayına kadar kırkım oluyor. Eylül ayında güz kırkımı yapıyoruz. Günlük 75 – 80 adet koyun kırkıyorum.

Bu bölümde koyun kırkma işini yapan 8 – 10 şahıs var. Bu işi yapan az bulunduğu için en iyi meslek, yapılacak en iyi iş bana göre. Çocukluğumuzda kırklık ile kırkım yapıyorduk. 2000 senesinden beri elektrikli kırkım makinesine geçtik.” açıklamalarında bulundu.

İlgilini çekebilir  BU BEBEĞİN SAÇLARI BEYAZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz