enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65

KRİTİK KARAR !

KRİTİK KARAR !
27.09.2022
2
A+
A-

ERDOĞANDAN MERAKLA BEKLENEN KRİTİK AÇIKLAMALAR GELDİ.
KRİTİK KARAR
Son dakka haberler: Başkan Recep Tayyp Erdoğan Eylül ayının son Kabne Toplantısı amacıyla yarın Beştepe’de bakanları topluyor. Kabine gündemnde sıcak uluslararası lşkler, TOKİ elyle gerçekleştrlecek ucuz sosyal konut projesndek son hal ve ekonomde atılan smmlar olacak. İşte kabne toplantısında le ilgili karar alınması beklenlen başlıklar Son dakka: Kabne toplantısı 21 günün sonrasında bu ay knc kez toplanacak. Yurtdışı seyahatlern gerçekleştiren Başkan Recep Tayyp Erdoğan dönüşünün sonrasında bu hafta Beştepe’de Cumhurdiğernlığı kabnesn toplayacak.

Kabine’de faz indirim kararı, ekonomide atılacak imzalar, sosyal destekler, terörle mücadele gibi fazlası konu ele alınacak. Bakanlar Kurulu’nda en mühim başlık ekonomi olacak. Bilindiği gibi bu hafta Merkez Bankası’nın bu hafta attığı siyaset faiz indirim adımı ve ekonomideki yansımaları değerlendirilecek. Enflasyonla mücadele noktasında atılacak imzalar, dar gelirliye verilebilecek destekler de kabine toplantısı kapsamında değerlendirilecek. Aile destek paket adı altında sosyal yardımların kapsamının genşletlmes planlanıyor. Bu doğrultuda Hazne ve Malye Bakanlığı le Ale Bakanlığı’nın çalışması var. Bu çalışma masaya yatırılacak. Yapılacak olan blglendrme ve alınacak kararlar sonrası yen ale destek paketnn detaylarını Başkan Erdoğan’ın açıklaması beklenyor. Sözleşmeli ve taşeron işçilerin halne dar değerlendrme de kabne toplantısında gündeme gelecek.

REKLAM
X

Emekllkte yaşa takılanlar le ilgili çalışma le eş güdümlü tüm bu çerçevedek yurttaşların hal değerlendrlecek. Çalışma ve Sosyal Emnyet Bakanı Vedat Blgn’n “Çözüm adımında” dedğ bu plan krtk toplantıda masada olacak. Atılacak smmlarla ilgili olası kararlar yine Başkan Erdoğan’ın konuşmasında yer alacak. Rus turstlern Türkye’de kullandıkları kartlarla ilgili Avrupa Brlğ’nn yaptırım smm ve çağrıları sonrasında Rus turstlern mağdur olmamaları amacıyla ne gb smmlar atılableceğ değerlendrlecek. Başkan Recep Tayyp Erdoğan’ın son dönemde yoğun yurt dışı dplomas trafğ de Kabne Toplantısı’nda yer alacak.

REKLAM
X

Önce Şangay zrves sonrasında Brleşmş Mlletler zrves ve buralardak çft temasları le ilgili Başkan Erdoğan’ın br değerlendrme yapması beklenyor. Dış syaset başlığındak diğer br gündem de İsral le atılan normalleşme smmları sonrasında Tel Avv’n büyükelç atamasına karşılık Türkye’nn de atama yapıp yapmayacağı beklenyor. Terörle mücadele de kabne toplantısında masada olacak. Sınır güvenlğ, yurt ç de yurt dışı operasyonları le ilgili ilgili bakanlıkların blgler Başkan Erdoğan’a sunulacak. Dğer yandan TBMM Genel Kurulu, 3 aylık aranın sonrasında mesasne 1 Ekm Cumartes günü yine başlayacak. Meclse, 17 Ekm’e kadar 2023 senes bütçe yasau önery gelecek. TBMM Başkanlığına sunulacak bütçe, önce TBMM Plan ve Bütçe Komsyonunda sonrasında Genel Kurulda görüşülecek. Mecls 2023 senes bütçe görüşmelerne kadar yoğun br gündem beklyor. TBMM, ekm ayı süresnce mühm düzenlemeler amacıyla mesa yapacak. Meclsn gündemnde “dezenformasyonla mücadele yasası” olarak tanınmış Basın Kanunu le Bazı Kanunlarda Değşklk Yapılmasına Dar Kanun Teklf, Endüstr Bölgeler Kanununda Değşklk Yapılmasına Dar Kanun Teklf le uluslararası sözleşmelern deal bulunmasına dar yasa teklfler bulunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.