Öğrendiğinizde hemen harekete geçeceksiniz.

hotels,Kredi başvuru yap, ihtiyaç kredisi başvuru, tatil kredisi başvuru, beyaz eşya kredisi başvuru, taşıt kredisi, 2. el taşıt kredisi başvuru yap, ev kredisi başvuru yap, ihtiyaç kredisi alma, banka kredisi başvurusu, online kredi başvurusu, banka kredi başvuru, akbank kredi başvuru, finansbank kredi başvurusu, iş bankası kredi başvurusu,vakıfbank kredi başvurusu, ziraat kredi başvurusu, teb kredi başvurusu, yapı kredi başvuru, kredi kartı başvurusu, banka kredisi başvurusu, online kredi başvuru yap

 1. Kuru incir bilindiği üzere yüksek oranda kalsiyum ve fosfor içermektedir. Bunun sayesinde daha güçlü kemik ve dişlere sahip oluruz. İçeriğindeki protein, mineral ve vitaminler sayesinde hücrelerin yenilenmesi sağlanır. Zeytinyağında bekletilen inciri kür halinde tükettiğiniz zaman nelere iyi geldiğini öğrendiğinizde hemen harekete geçeceksiniz.
 2. Zeytinyağı-incir kürü nasıl yapılır?Kürün hazırlanışı çok kolay. Küçük bir kavanoza 3 yemek kaşığı zeytinyağı koyun. 2 adet kuru inciri dilimleyip zeytinyağına ilave edin. Karışımı, 1 gün boyunca bekletin ve sabah aç karna, incirleri yiyin. Yediğiniz incirlerin yerine yenisini koyun ve bir ay boyunca her gün bu formülü tekrar edin.
 3. Kuru incir ve zeytinyağı kürünün faydaları nelerdir?
  Kabızlığı giderir: Lifli içeriğiyle incir, kabızlığı giderip bağırsakların hızlı bir şekilde hareket etmesini sağlar. Zeytinyağı ise bağırsak iç yüzeyini yeniler.
  Cinsel sağlığı güçlendirir: Erkeklerde cinsel gücü ve sperm kalitesini artırmaya yardımcı olur. Eşinin hamile kalmasını isteyen erkeklere kuru incir ve zeytinyağı kürü önerilir.
 4. Hamile kalmayı kolaylaştırır: Kadınlarda doğurganlığı artıran kuru incir-zeytinyağı kürü sayesinde, kadınların sağlığı güçlenir.
  Astım ve öksürüğü keser: Boğaz enfeksiyonlarının iyileşmesine yardımcı olan kür, öksürük kesilmesine fayda sağlar, rahatlatır.
  Astım ve öksürük hastaları için saf ve doğal zeytinyağında bir süre bekletilmiş iki tane kuru incirin sabah kahvaltısından önce tüketilmesi tavsiye edilir. Bu kür bu şekilde en az altı ay boyunca devam ettirilip ara verilmeden uygulanırsa öksürük ve astım problemleri için müthiş bir tedavi metodudur.
 5. Kalp sağlığını korur : Kuru incir, içeriği mineral ve vitaminlerle kalp sağlığını korur ve güçlendirir.
  Hafızayı güçlendirir : B2 vitaminleri içeren kuru incir, zeytinyağı formülü hafızayı ve sinir sistemini güçlendirir.
  Kolesterolü düzenler : Mucizevi içeriğiyle kuru incir, kandaki kötü kolesterol seviyesinin düşmesine yardımcı olur.
 6. Diş sağlığını kuvvetlendirir: Kalsiyum ve fosfor içeren kuru incir, zeytinyağı kürü kemik ve diş sağlığını kuvvetlendirir. Özellikle menopoz döneminde kemik erimesine karşı korur.
  Zayıflamaya yardımcı olur: Tatlı ihtiyacını doğal yoldan karşılayan, metabolizma hızını yükselten kuru incir, zayıflamaya yardımcı olur.
 7. İncir, lif bakımından oldukça zengindir. Özellikle kuru incir, suyu olmadığından, lif oranı bakımından daha zengindir. Ama kalorisi de taze incire göre daha yüksektir.
  Kalorisi düşüktür: 100 gram taze incir 70 kalori civarı enerji verir. Bu miktar oldukça düşüktür. Bu nedenle incir çok sağlıklı bir atıştırmalık seçeneği olarak tüketilebilir.
  Sindirimi düzenler: Zengin lif içeriği sayesinde sindirim sistemini düzenler. Lif oranı yüksek olan besinler kolon kanseri gibi kanser türlerini engeller.
 8. Demir açısından zengindir: Özellikle kuru incir, demir açısından çok zengindir. Kansızlık çekenlerin ya da çok üşüyenlerin incir yemeleri bu sıkıntılarının azalmasına yardımcı olabilir.
  Vitamin açısından zengindir: İncir A, E, K vitaminleri ve özellikle B kompleks vitaminleri açısından da zengin bir kaynaktır.
  Kan şekerini düzenler: İncir, kan şekerinin yükselmesini önleyebilme özelliğine sahiptir. Hatta bazı uzmanlar, tip 2 şeker hastalığına sahip kişilerin kan şekerini düzenlemek için incirin yararlı olduğunu düşünmektedirler.
İlgilini çekebilir  Kastamonu’daki 4,2'lik deprem sonrası Naci Görür'den dikkat çeken açıklama! 'Telaş yok'

hotels,Kredi başvuru yap, ihtiyaç kredisi başvuru, tatil kredisi başvuru, beyaz eşya kredisi başvuru, taşıt kredisi, 2. el taşıt kredisi başvuru yap, ev kredisi başvuru yap, ihtiyaç kredisi alma, banka kredisi başvurusu, online kredi başvurusu, banka kredi başvuru, akbank kredi başvuru, finansbank kredi başvurusu, iş bankası kredi başvurusu,vakıfbank kredi başvurusu, ziraat kredi başvurusu, teb kredi başvurusu, yapı kredi başvuru, kredi kartı başvurusu, banka kredisi başvurusu, online kredi başvuru yap

YAPILIŞI:

Öncelikle doğal güneşte kurutulmuş fabrikasyon olmayan incir kullanmanızı tavsiye ederim. Ve yine saf zeytinyağı olması gerekir, yoksa kürün pek faydasının olmayacağını düşünüyorum.

REKLAM
X
 1. İncirlerimizi (bu arada ben kendim kuruttum incirlerimi) yıkayıp süzülmesi için bırakıyoruz.
 2. Küçük parçalar halinde doğruyoruz, aşağıda resimde gördüğünüz gibi ? yarım litrelik cam kavanoza aldığı kadar doğranmış incirleri basıyoruz.
 3. Üzerini geçecek kadar zeytinyağı dolduruyoruz, ağzını kapatıp bu şekilde karanlık bir yerde 5 gün boyunca bekletiyoruz. Sonrasında sabahları aç karnına iki-üç parça yiyebilirsiniz. (incirler bittiğinde zeytinyağına yeni incirleri ekleyip aynı şekilde hazırlayarak devam edin)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz