Halı sahadan doğuma gelmeyen doktor, bebeğin ölümüne neden oldu iddiası

Başiskele ilçesinde doğum sancıları gelince hastaneye giden çift, ‘doktor halı sahada’ ifadesiyle karşılaştı. Saatler sonra sezaryene alınan anne, bebeğinin öldüğünü öğrendi.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde yaşayan İlayda (25) ve Batuhan Menteş çifti, 9 ay önce ailelerine bebek bekledikleri müjdesini verdi.Heyecanla ayların geçmesini bekleyen çift, annenin sancılarının başlamasıyla ilk günden beri gittiği özel hastaneye yöneldi.

Doktor halı sahayım dedi, doğuma gelmedi

Doğum sancısıyla bebeğini bekleyen İlayda Menteş, iddiaya göre doktorun halı saha maçında olması sebebiyle gece doğuma alınamadı.Sabaha kadar hastanede kalan İlayda Menteş, doktorun mesai saatinde hastaneye gelmesiyle muayene oldu

Doktor, muayenede sorun tespit edemedi

İddiaya göre Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Y.Ç., ilk muayenede bir sorun olmadığını söyleyerek, yaklaşık 3 saat sonra bebeğin sezaryen ile alınması gerektiğini ifade etti.

Bebek dışkısını yiyerek boğuldu

Aile, ameliyathane kapısında annenin 30 dakika beklediğini ve bu süre zarfında bebeğin kendi dışkısını yemesi sebebiyle boğulduğunu ileri sürdü.Aile özel hastaneden ve doktordan şikayetçi olduMenteş Ailesi, bebeğin boğulmasının sebebinde doktorun gelmemesinin ihmali olduğunu söyleyerek şikayetçi oldu.

“Bizimle bir anlaşma yapıldı, bebek doğduktan sonra ücret de ödenecekti”

Olayı anlatan dede Sedat Menteş, “Oğlum Batuhan ve gelinim İlayda, dün gece saat 00.30 sıralarında özel hastaneye gitti. Biz gece hastaneye yatış yaptığımız halde doktora ulaşamadık.

“Ebeye halı sahada olduğunu söyledi”

Bizimle bir anlaşma yapıldı, bebek doğduktan sonra ücret de ödenecekti, ancak doktora ulaşamadık. Doktorumuz sorumlu ebeye ulaşarak kendisinin halı sahada olduğunu söylemiş. Doktor, sabah 08.30’da hastaneye geldi ve yaptığı kontrollerde her şeyin normal olduğunu bize söyledi.

İlgilini çekebilir  Kimse inanmak istemedi

Gelinim bize NST testinde bebeğin kalp atışının 40’a, 60’a ve 120’ye kadar çıkıp indiğini söyledi. Bu kayıtlardan bebeğin sağlığının yerinde olmadığını anladık. Bunu sorduğumuzda bize annenin ve bebeğin kalp atışının frekansları karışmış olabileceğini söylediler.” ifadelerini kullandı.

REKLAM
X

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz