Master Chef Finalinde kazanan isim belli oldu. Aylardır büyük bir gayretle hünerlerini sergileyen yarışmacılardan 2 kişi finale kalmıştı . Masterchef finaline Hasan ve Eren adını yazdırmıştı. Kazanan belli oldu.

MASTERCHEF’TE İLK GÜNÜ KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de ilk günde yarışmacılardan üç yemek istendi. Bu yemekler; ilk eleme turunda yaptıkları yemek, dört ana malzeme ile yaratıcı yemek ve hayatlarının dönüm noktası yemek…

İlk oyunda yarışmacılar, ilk eleme turu geçmelerini sağlayan yemeği yeniden yorumladı. Yapılan yemekleri değerlendiren şeflerin verdiği puanlara göre Eren 24, Hasan 20 puan aldı.

İkinci oyunda yarışmacılardan dört ana malzeme seçmeleri ve bu malzemeler ile yaratıcı bir tabak çıkarmaları söylendi. Sürenin sonunda tadım yapan şeflerin değerlendirmesi ile Hasan ve Eren, 19’a puan aldı.

Son oyunda ise hayatlarında dönüm noktası olan, mesleğe yönelmelerine sebep olan yemeği yapmaları istendi. Yapılan yemeklerin tadımını yapan şefler, Hasan’a 20, Eren’e 23 puan verdi.

Üç oyun sonunda Eren 65, Hasan 59 puan topladı.

MASTERCHEF TÜRKİYE FİNAL GÜNÜNDE NELER OLDU?

MasterChef Türkiye 2021’de finalistler Hasan ve Eren bu akşam üç menü ile jüri karşısına çıkıyor. MasterChef final oyunlarında 4. Oyun içiin Eren Urla, Antep ve Anadolu yemeklerini Hasan ise Anadolu, Altı Ezmeli, Kapadokya yemeklerini yaptı. 5. Oyunda Eren Doğa, Zarzuela, Külah Hasan ise Deniz Mahsüllü Connoli, Atlas ve Churros yemeklerini yaptı.

5. Oyunun sonunda imza tabaklarına geçmeden önce Hasan’ın puanı 103, Eren’in puanı 108 oldu.

FİNALDE EREN 134 HASAN 127 OY ALDI VE MASTERCHEF TÜRKİYE 2021 BİRİNCİSİ EREN OLDU

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  Korkutan açıklama yapıldı: Koronavirüsü bir kere bile geçirdiyseniz dikkat: 3 ay içinde ..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz