Yüzlerce filmde başrol oynayan, Yeşilçam’ın yıldız isimleri Kemal Sunal ve Kadir İnanır neden aynı filmde rol almadılar, Kemal Sunal ve Kadir İnanır küs mü? Vay bee.. Meğerse sebebi.. Bütün gerçekler haberimizin detayında… Bir devreye damga vuran Yeşilçam yıldızları, yüzlerce filmde oynamasına karşın aynı projede yer almadıkları da oldu.

REKLAM

Bunların en ilgi çekeni ise Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın. Yeşilçam efsaneleri, film sözleşmelerine imza atarken afişlerde adının ilk sırada yazılmasını koşul olarak koyarlardı. Bu o devreye damga vuran çoğu isim için enteresan ama olmazsa olmaz bir koşuldu. Durum böyleyken Yeşilçam’ın büyük starlarını bu filmlerde yan yana getirmek son derece zor bir hal haline geliyordu. Cüneyt Arkın ve Kemal Sunal neden aynı projelerde yer almadı?

Hepimizin içerisinde derin yerler kaplayan Yeşilçam filmlerinin unutulmaz yıldızları onlar. Kimi kurallarıyla, kimi yakışıklılığıyla kim de karizmasıyla gönüllerde taht kuran oyuncuların bazıları yüzlerce film çevirmesine karşın hiç aynı filmde yer almamışlardır. Onlar Türk sinemasının efsane isimleri…

Cüneyt Arkın, Kemal Sunal, Kadir İnanır, Kartal Tibet, Ediz Hun, Ayhan Işık, Yılmaz Güney gibi Yeşilçam efsaneleri aynı filmlerde görmek pek olası olmadı. Nedenini hiç merak ettiniz mi? Ayrı ayrı her birinin filmlerini bıkmadan usanmadan aşkla izlesek de gönül Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın’ı aynı filmde de görmek isterdi doğrusu. Oyunculukları kadar karakterleri ile de bir devreye damga vuran Yeşilçam’ın efsane isimleri arasında sıkı bir rekabet vardı. Bunu magazin basını vasıtasıyla pek dillendirmeseler de imza attıkları sözleşmelerde fazlasıyla meydana koydular.

REKLAM
X

Yeşilçam efsaneleri, film sözleşmelerine imza atarken afişlerde adının ilk sırada yazılmasını koşul koşardı. Bu o devreye damga vuran çoğu isim için enteresan ama olmazsa olmaz bir koşuldu. Ayrı ayrı her birinin filmlerini bıkmadan usanmadan aşkla izlesek de gönül bu yıldızları aynı bir filmde de görmek isterdi doğrusu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz