Son Dakika. K-an don-duran it-iraf! Anne, cı-nsel iç-erikli mesajlaşmalarını öğrenen kızına sevgilisiyle bakın ne yapmış, yok artık diyeceksiniz. Bir anne bunu nasıl yapar. Akıl alır gibi değil

REKLAM

Ankara’da evinde ipe asılı halde bulunan ve ailesinin “ıntıhar etti” dediği 18 yaşındaki Esmanur Çakmak’ın gerçek ölüm nedeni ortaya çıktı.

Buna göre genç kız, annesinin telefonundaki yasak aşka ilişkin mesajları görmesi nedeniyle annesi tarafından boğularak olduruldu.

Hamide Çakmak, geçen pazar günü 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak, Mamak’taki evlerinde kızı Esmanur’u iple asılı bulduğu yönünde ihbarda bulundu.

REKLAM
X

Eve giden sağlık ekipleri Esmanur Çakmak’ın olduğunu belirledi. Polis, el ve kollarında yara izi bulunan baba Y. Çakmak ile çelişkili ifadeler veren anne Hamide Çakmak’ı gözaltına aldı.

SORGUDA İTİRAF ETTİ

Olayın cınayet olduğunu tespit eden polis, babadan şüphelenirken, anne Hamide Çakmak, ifadesinde kızını oldurduğunu itiraf etti. Hamide Çakmak, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanırken, eşi serbest bırakıldı.

ERKEK ARKADAŞINA OLANLARI ANLATMIŞ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Esmanur ile annesinin telefonlarının incelemeye alındığı, Esmanur Çakmak’ın, erkek arkadaşı ile mesajlaşmalarının cınayetın sebebini ortaya çıkardığı öğrenildi.

KIZINI BOĞARAK OLDURMUS

Çakmak’ın, yasak ilişkisi nedeniyle annesiyle tartıştıklarını ve babasına söylememesi için kendisini tehdit ettiği yönünde erkek arkadaşına mesajlar gönderdiği belirlendi.

Bu yüzden çıkan tartışmada Hamide Çakmak’ın, kızını boğarak oldurduğu belirtildi. Soruşturma sürdürülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz