nar gercekleri
Nar meyvesi hakkında 4 gerçek

Capcanlı renkleriyle nar çekirdeklerinin her bir tanesi sağlığınız için adeta bir besin hazinesi. İşte nar hakkında bilmeniz gereken dört gerçek:

1. Yarım bardak nar tanesi günlük C vitamini ihtiyacınızın yüzde 25’ini karşılıyor. Ayrıca nar çoğu meyveyi geride bırakacak nitelikte bir antioksidan kaynağı.

2. Nar ayıklamanın biraz zahmetli olduğu bir gerçek fakat ortalığı batırmadan nar ayıklamanın çok kolay bir yöntemi var: Narı ikiye bölün ve taneleri yukarı bakacak şekilde su dolu bir kaseye yerleştirin. Taneleri elinizle yavaşça ovalayın. Taneler suyun dibine batacak ve beyaz kabuk kısmı suyun üzerine çıkacaktır.

3. Basit salataları nar ile sofranın yıldızı olacak nitelikte birer salataya dönüştürebilirsiniz. Yarım bardak nar tanesini salatanızın üzerine serpiştirin. Salatanıza hem tatlı bir lezzet katacak hem de lif miktarını 5.5 g artıracaktır.

4. Bu güzelliği serin kuru ve güneş ışığı almayan bir yerde saklayın. Tanelerini buzdolabında saklayabilir derin dondurucuda muhafaza ederek aylar sonra bile taptaze tüketebilirsiniz.

İlgilini çekebilir  Emeklilikte yeni dönem! 1 Temmuz'da değişiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz