Tıp Dünyası Bu Mucizeyi Konuşuyor 2 adet aspirini bir bardak suyun içerisinde ezip eritince o aksilik bitiyor…Tıp dünyasının m-uci-zesi olan aspirin günlük hayatınızı kolayleştirecek öyle değişik işlere yarıyor ki şaşacaksınız.

Cildinize natural yoldan peeling yaparak sivilce ve kara noktalarınızdan kurtulmaya ne dersiniz? İşte sivilceli ciltler için aspirin maskesi tarifi… Haftada bir yapılan aspirin maskesi ciltte meydana gelen sivilce ve kara noktaları azaltıp gözenekleri sıkıştırıyor. Siz de sivilceli bir cilde sahipseniz bu maskeden faydalanabilirsiniz.

Malzemeler

/4 adet aspirin, 1 çorba kaşığı su, 1 çay kaşığı bal Hazırlanışı ve uygulanışıuygulanışı:Aspirinleri suyun ortamında eritip içine balı ek edin. Göz ve ağız etrafı dışında yüzünüze sürüp aşağı yukarı 15-20 dakika bekletin. Kuruyan aspirini ovarak çıkartın. Bu maskeyi cildinize haftada bir uygulayabilirsiniz.

SİVİLCELERDEN KURTULMANIN YOLLARI

Akne ve sivilceler, hayatın can sıkıcı ve en süregelen cilt hastalıklarındandır. Çoğumuz, hayatımızdaki mühim bir güne ya da mühim bir olaya kendimizi hazırlamaya çalışırken, ansızın cildimizde görünen sivilce ve kırmızı noktalarla, şaşkın ve aksiliklu hallere düşmüşüzdür.

“Pahalı ilaçlara başvurmadan çaresini bulabilir miyim?” diye soruyorsanız, yanıtı pek tabi ki evet! Bu sinir bozucu sivilce ve aknelerinizden kurtulmak için, evinizde yapabileceğiniz kolay ve natural ilaçları tecrübe edinin Akne ve sivilceler suyla temastan son derece iyi biçimde etkilenir, fırsatlarınızı bu yönde değerlendirerek bolca yüzmelisiniz, ardından ise saçlarınızın çok etkilenmemesi için yıkayarak durulayın, cildinizi de nemlendirici bir krem uygulayarak dinlendirebilirsiniz.

Aloe Vera birkaç yoldan sivilceleriniz üstünde baskı ve tehdit uygular… >Eğer süratli bir şekilde gelişerek ilgi çekici duruma gelen bir mamut sivilceniz varsa ve bunu en kısa yoldan tedavi etmek istiyorsanız, diş macunu içerdiği silica ile iyi bir alternatif sayılabilir. Bal lezzetinin yanı sıra, naturel bir antibiotiktir.

İlgilini çekebilir  Vücudunuz Kalp Krizini 1 Ay Önceden Haber Veriyor

Mükemmel bir sağlık kaynağı bulunduğu gibi, sivilce ve akneleri de azaltıcı tesiri vardır, yapışma özelliğinden dolayı, ciltte biriken kir ve pislikleri temizleyerek, gözeneklerin soluk almasını sağlar. Basit bir maske gerçekleştirme için baldan yararlanın, iki yemek kaşığı altın iksiri balı bir çay kaşığı tarçın ile karıştırarak, yüzünüzün sivilceli bölgelerine uygulayın. Kendinizi pis ve pasaklı hissedebilirsiniz, sonuç almak için tahminen 10 dakika sabredin, daha sonra yüzünüzü ılık su ile bolca durulayın.

REKLAM
X

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz