Bütün Detayları Açıklandı Kimse Bu Kadar Beklemiyordu 2022 Emekli Bayram İkramiyesi Hesaplara Ne Zaman Yatacak? Kimler Bayram İkramiyesi Alabilir? Emekli Bayram İkramiyesinin Şartları Neler?

Emekli Bayram ikramiyesi Kaç Para? Emekli Bayram İkramiyesi Hesaplara Ne vakit Yatacak? Bu sene Bayram ikramiyesi ile alakalı masada birkaç formül var. İkramiye formüllerinden biri, enflasyon seviyesinda artış yapılması. 2021 enflasyonu yüzde 36.08 olarak gerçekleşti. İkramiye yükselişinde tekrar değerleme seviyesi da öneme alınabilir.

Bu senenin başında birtakım vergi, harç ve cezaların güncellemesinde yüzde 36.2’lik tekrar değerleme seviyesi baz alındı. Eğer bu yükseliş ikramiyeye yansıtılırsa bin 100 liralık tutarında , bin 498 lira 20 kuruş olabilecektir Öte yandan emeklinin alacağı en düşük bayram ikramiyesinin 1500 lira olacağı ifade edildi. Emekli milyonlarca vatandaşı beklentisi ise daha fazla. Bunun yanısıra bayram ikramiyesinden yeni emekli olmuş olanlar da faydalanacaktır .

REKLAM
X

Bayram ikramiyelerinden bütün emekliler aynı oranda yararlanacak. İşte emekli bayram ikramiyesiyle alakalı bütün detaylar… Son olarak bu sene asgari ücrette oluşturulan P seviyesindaki rekor zammın emekli bayram ikramiyesi amacıyla de uygulanması söz hususu olan sasenear arasında. Sosyal Güvenlik Kurumu emekli aylığı, yaşlılık aylığı, görev malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sıksık iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara ödenir.

Emekli bayram ikramiyesi genelde bayramdan bir hafta evvel hesaplara geçiyor. Bu sene Ramazan Bayramı 2 Mayıs tarihinde başlayacağı amacıyla ikramiyenin 25 Nisan haftasından itiberen hesaplara geçmesi bekleniyor. Bayram ikramiyeleri amacıyla amacıyla ilaveten müracaat gerçekleştirmek gerekmiyor. İkramiyeler emekli maaşlarının yatırıldığı hesaplara müracaatsuz yatırılacak.

Bayram ikramiyeleri bütün emeklilere yanı miktarda ödeniyor. Burada maaşın miktarına bakılmıyor. Böylece artış olursa bütün emekliler aynı anda yararlanıyor. İkramiyeler dul ve yetim maaşı alanlara ise hisse seviyesinda ödeniyor. Bayramdan evvel emeklilik kararı alan sigortalılar da ikramiye hakkını kullanacak.

İlgilini çekebilir  Sinir Sıkışması ve İltihaplı Romatizmaya Son

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz