enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
31,1476
EURO
33,8623
ALTIN
2.041,13
BIST
9.275,35

NE Gördün Ağaç Testi Otel Tatil Döviz Borsa Banka Kredi

NE Gördün Ağaç Testi Otel Tatil Döviz Borsa Banka Kredi
A+
A-

Hayatınızda çatışmacı mı, yoksa uzlaşmacı bir kişilik misiniz? Resimde ilk ne gördünüz? Bu kişilik testi olayları ele alma biçiminizi söylüyor…

REKLAM
X

Çatışmaları daha iyi anlama ve başa çıkma yöntemlerinizi geliştirme sürecinde size yardımcı olabilecek kişilik testleri oldukça değerlidir. Bu test, çatışma çözümü yaklaşımınıza dair önemli bilgiler sunarak gelecekteki anlaşmazlıkları daha etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olabilir.

Kişilik testleri, davranışlarımızı ve başkalarıyla olan etkileşim biçimimizi daha iyi anlamamıza katkı sağlar. Bu tür testler, kişisel farkındalığımızı artırabilir ve daha bilinçli kararlar almamıza yardımcı olabilirler. Özel olarak tasarlanmış bu kişilik testi, çatışmaları nasıl ele aldığınıza odaklanarak, çatışma çözümü yaklaşımınızı daha net bir şekilde ortaya koyar.

kisilik-testiiiii.jpg

RESİMDE İLK NE GÖRÜYORSUNUZ?

REKLAM
X

Resimde ilk olarak ne gördüğünüzü söyleyerek, çatışmalarla nasıl başa çıktığınızı anlayabilir ve bu bilgiyi kişilerarası ilişkilerinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Resimde ilk ağaç görenler: Arabulucular

İlk önce bir ağaç gören insanlar, genellikle arabulucu bir yaklaşım benimserler. İki tarafın perspektifini anlama yetenekleri sayesinde sorunlara çok yönlü bir bakış açısı getirebilirler ve herkesin kabul edebileceği yaratıcı çözümler bulabilirler. Uzlaşma konusunda beceriklidirler ve uzlaşma, kişiliklerinin temel bir özelliğidir. Ara sıra, bir şey kazanabilmek için bir şeyden vazgeçmeniz gerektiğini anlarlar ve bir anlaşmaya varmak için bu adımı atmaktan çekinmezler. Müzakere, onların kişiliklerinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Kuşlar: Tartışmacı

İlk önce kuşları gören insanlar, genellikle yüzleşmekten kaçınmazlar, hatta gerektiğinde karşılarındaki sorunları çözmek için ekstra çaba harcamaktan çekinmezler. Konuşmaktan daha fazlasının gerektiğini anladıklarında işleri başarmak için kararlı bir şekilde hareket ederler. Geri adım atmaktan kaçınırlar ve gerektiğinde kararlılıkla dururlar. Tartışma, kişiliklerinin önemli bir parçasıdır ve özgür ruhlu bireylerdir. Sınırlamalar olmadan yaşamayı ve dünya keşfetmeyi seven kişilerdir.

Manzara görenler: İşbirlikçiler

REKLAM
X

İlk önce manzarayı gören insanlar, genellikle işbirlikçi bir yaklaşım benimserler. İşbirliği yapmanın, tek başına çalışmaktan daha iyi sonuçlar doğurabileceğini anlarlar ve fikirlerini paylaşmakta veya başkalarıyla ortak bir hedefe ulaşmak için çalışmakta tereddüt etmezler. Bu kişiler, bireylerin her şeyi tek başlarına yapamayacaklarını anlar ve ilişkileri önemserler. İşbirliği yapmak, onların kişiliklerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Zihinsel ve duygusal olarak dengeli bireylerdir. Öfke ve kıskançlık duyguları genellikle onlardan uzaktır ve sahip oldukları şeylerden büyük ölçüde memnun olabilirler.

Çiçek: Kaçınma eğiliminde olanlar

İlk olarak çiçekleri gören insanlar, genellikle kaçınma eğilimindedir. Kesinlikle gerekmedikçe risk almaktan veya büyük değişiklikler yapmaktan kaçınırlar, ve herhangi bir çatışma veya anlaşmazlık durumundan kaçınmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu insanlar, dengesizlik yaratmamak için çaba gösterirler ve sakin bir şekilde akışa uyum sağlama eğilimindedirler. Sorunlardan uzak durmayı ve gereksiz yere polemiğe girmemeyi tercih ederler. Kaçınma, onların kişiliklerinin önemli bir parçasını oluşturur.

Beyin görenler: Yapıcı kişilik

İlk önce bir beyin gören insanlar, genellikle yapıcı bir yaklaşım benimserler. Eleştirel düşünme yetenekleri gelişmiştir ve sorunlara yaratıcı çözümler bulma konusunda ustadırlar. Detaylara fazla takılmadan büyük resmi görebilirler. Mantıklı ve akılcı bir şekilde hareket etmek için eylemlerinin sonuçlarını anlamaya önem verirler. Bu tür bireyler, bir karar vermeden önce bir konuyu her açıdan değerlendirme eğilimindedirler. Yapıcı düşünme, kişiliklerinin önemli bir parçasını oluşturur.

Yüz görenler: Uzlaşmacı ve empatik

İlk önce bir yüz gören insanlar, genellikle uzlaşmacı bir yaklaşım benimserler. Bir olayın veya konunun her iki tarafını da anlayışla değerlendirebilirler ve başkalarının duygularını önemserler. Farklı görüşleri birleştirebilmek için çözüm arayışındadırlar. Son derece empati yapabilen ve diplomatik becerilere sahiptirler, bu nedenle ilişkilerine büyük önem verirler. Barışı korumak ve çevreleriyle uyumlu bir şekilde yaşamak için gerektiğinde isteklerinden ödün vermeye hazırdırlar. Uzlaşma, kişiliklerinin ayrılmaz bir parçasını oluşturur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.