Emekliye büyük müjde millet ittifakı emekliye bakın ne verecekmiş.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, haftalık grup toplantısında partililere seslendi. Konuşmasında Erdoğan’ın “tek servetim yüzüğüm” sözlerine de gönderme yapan Akşener’in bu bölümde söyledikleri ayakta alkışlandı.

Akşener; “İşe şu yüzükle başlayanlar… Kocasının kendisine taktığı bileziği dava adı altında buraya verenler, maaşından para ayıranlar, çocuğunun rızkından keserek din, islam adına buralara olmayan varından yardım edenler. Bu yüzüğün sahibi ne halde duyuyor musunuz? Nasıl yaşıyor duyuyor musunuz?

REKLAM
X

Bu yüzüğün sahibi cebinde 10 lirası olmayan gençlere ‘Aromalı kahve için diyor’ duyuyor musunuz? Bu yüzüğün sahibi kolunda nasıl bir saat taşıyor biliyor musunuz? Bu yüzüğün sahibi yerde fakir fukarıyı tekmeleyen danışmanlarına ne kadar maaş veriyor biliyor musunuz?” sözleriyle tüm salonu ayağa kaldırdı.

Akşener konuşmasında emekliye verilecek bayram ikramiyesi ile ilgili de çalışma yaptıklarını belirterek, ikramiye mikrarı ile ilgili şunları söyledi; “İlk verildiği yılda dolar üzerinden güncellemesi yapıldı. Şimdi 3 bin 700 lira verilmesi gerekiyor bayram ikramiyesinin. Ya da ilk verildiği yılın TÜFE, gıda harcamaları cinsinden güncellemesini yaptık. 2018 Mart’ta 385.4’tü. 2022 yılı aynı ayında 1101 olmuş.

TÜFE’ye göre bakarsak 2 bin 860 lira emeklilerimize ikramiye verilmesi gerekiyor.”Akşener’in açıklamalarından öne çıkan diğer bölümler şöyle:Aziz milletim, değerli milletvekilleri, sevgili gençler ve kıymetli basın mensupları; Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Grup toplantımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Artık ülkemizde, her geçen gün, bir öncekini aratır oldu. Hatırlıyor musunuz? Bay Kriz, Şubat ayında ne demişti?

Her ayın, bir önceki aydan, daha iyi olacağını söylemişti, değil mi? Peki oldu mu? Olmadı.AKP’NİN TARİH VERMESİBen bunların, sıkıştıkça tarih vermelerine bayılıyorum. Damat Bakan da, “Mart, Şubat’tan daha iyi olacak, hatta Nisan da, Mart’tan daha iyi olacak.” deyip duruyordu. O bir gece ansızın gidiverdi, bayrağı kayınpederi devraldı… Sözüm ona, taa geçen yılın ağustos ayında, enflasyonda en yükseği görecektik, ondan sonra da, düşmeye başlayacaktı. Peki bu tahmin tuttu mu?

İlgilini çekebilir  Celal Şengör, İstanbul’da iki noktaya dikkat çekti: Buralarda depremin şiddeti 9’a çıkacak

Olağanüstü öngörü yeteneğiyle verdiği, hiçbir tarihin tutmadığı gibi, bu da tutmadı.Nitekim, “Enflasyonloto” furyasına, son dönemde Nebati Bakan da katıldı… Ne demişti? Bu yılın Şubat’ında, enflasyon inişe geçecekti. Geçti mi? Geçmedi. Hatta Şubat ayında, yıllık enflasyon, yüzde 54,44 iken, Mart ayında, son 20 yılın zirvesi görüldü. Yıllık enflasyon, yüzde 61,14’e çıktı.

Baktı ki olmuyor, enflasyon hâlâ yükseliyor; Kendisi bu defa çıktı, “Yaz aylarından itibaren düşecek.” dedi. Geldikleri noktada ise; Vade çok kısa olunca, yalanın da çabuk ortaya çıktığına, ayılmış olsalar gerek; Bay Kriz ve arkadaşları, artık vadeyi uzatmaya başladılar. Nitekim, affını isteyeceği gün, gittikçe yaklaşan Nebati Bakan, bu haftanın başında, “Enflasyon, Aralık ayında düşecek.” dedi. Böylece kendisi, o zamana kadar muhtemelen paket olacağı için, topu, yeni gelecek bakana atmış oldu.

NEBATİ’NİN “SABREDİN” AÇIKLAMASI

Hatta, bu ciddiyetsiz tutumu yetmiyormuş gibi, bir de üzerine, tüy dikti. Biliyorsunuz bu arkadaşlar, bu sıralar, vatandaşa tavsiye vermeyi, bir alışkanlık haline getirdiler. Tabi Nebati Bakan da, patronunun gerisinde kalacak değil ya; o da fırsatını yakalamışken, vatandaşa çok önemli bir tavsiyede bulundu. Ne dedi? “Sabredin.” Yanlış duymadınız. “Sabredin.” dedi. Gerçekten ibretlik.Yani, Nebati Bakan aslında diyor ki; “Derin bir yoksullukla mı mücadele ediyorsun? O zaman sabredeceksin.” “Mübarek ramazan gününde, artan gıda fiyatları karşısında eziliyor musun? O zaman sabredeceksin.” “Aldığın asgari ücret, açlık sınırının altına mı düştü? O zaman sabredeceksin.” “2500 liralık emekli maaşıyla, geçinemiyor musun? O zaman sabredeceksin.”

“Elektriği, doğalgazı ödeyemiyor musun? Arabana yakıt koyamıyor musun? O zaman sabredeceksin.” İşte size, Bay Kriz ve arkadaşlarının, milletimizi el birliğiyle, içine soktukları ekonomik krize karşı, geliştirdikleri dahiyane çözüm: “Sabretmek.” Yalnız burada enteresan bir durum var: Sabır taşı artık çatlamış milletimize, “sabretmeyi” tavsiye eden bu üstün zekalılar, Konu, 5’li çete ve saray oligarşisi olunca, nedense bambaşka bir yaklaşım sergiliyor.

İlgilini çekebilir  Deprem konusunda söylediği eleştirel sözlerle gündeme gelen Show TV’nin haber spikeri Dilara Gönder, istifa ettiğini açıkladı.

Mesela; Millete gelince, “sabır” diyenler, yandaşa gelince, “Al sana bir maaş daha.” Diyor. Mesela; Emekliye gelince “sabır” diyenler, müteahhide gelince, “Al sana bir ihale daha.” Diyor. Mesela; öğrenciye gelince, “sabır” diyenler, Ak Partili dayısı olan, pudra sevdalısı gence gelince, “Al sana ATM’den maaş kartı.” diyor. Sabırda seçiciliğe bakar mısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz