Omicron Varyantının En Sinsi Belirtisi Açıklandı Covid-19’un değişik bir varyantı olan Omicron varyantının bilinmeyen yeni bulguları meydana çıktı!. Türkiye de dahil olmak üzere en az 100 ülkede tanımlama edilen corona virüsün Omicron varyantının vakaları küresel olarak çoğalıyor İngiltere’de oluşturulan bir araştırma…Ayrıntılar haberin devamındadır.

Öksürük, boğaz ağrısı ve ateş gibi tanınan semptomlarının arasına yenisini ekledi. Tahlilciler, millet sıhhati yetklilerinden Omicron varyantı semptomlarının aktüellenmesini istedi. İngiltere’da oluşturulan yeni bir çalışma, corona virüsün Omicron varyantının soğuk algınlığı semptomlarına sahip bulunduğunu ve parainfluenza virüsüne benzediğini gösterdi.

Bununla beraber, şimdiye kadar Omicron’un, corona virüsün evvelki versiyonlarına mukayeseyle az güçlü semptomlara niye bulunduğu düşünüldü Fakat çalışma, Omicron varyantının niçin bulunduğu yeni bir Covid-19 semptomu meydana çıkardı: Diğer taraftan, bildirilen en süregelen semptomlar arasında gece terlemelerinin yanı sıra burun akıntısı, baş ağrısı, yorgunluk, hapşırma ve boğaz ağrısı da bildirildi.

Güney Afrika Tabipler Birliği (SAMA) Başkanı Dr. Angelique Coetzee gazeteye verilen beyanatta, ’Bir ya da iki gün müddetince adale sızısı ve bitkinlik ile kendini iyi sezmeyen hafif bir hastalık sunuyor dedi. Bu varyanta yakalananlarda hafif bir öksürüğin olabileceğinin altını çizen eksper isim, ‘Enfekte olanlardan bazıları şu anda evde tedavi ediliyor’ dedi.

Avrupa’daki ilk olay dün Belçika’da kayıtlara geçerken bugün de İngiltere’de iki olayya rastlandı. Almanya ve Çekya, Omicron varyantı olmasından şüphelendikleri birer olay belirleme ettiklerini açıkladı. Almanya’daki olayın Güney Afrika’dan, Çekya’daki olayın ise Namibya’dan gelen şahıslar bulunduğu belirtildi.

Omicron’ın ölümcüllük oranıyla alakalı uzun vadeli bir çalışma şimdilik bulunmasa da covid-19’un başka varyantlarında bulunduğu gibi tehlikeli ve ölümcül neticeler meydana çıkarabileceği biliniyor.

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  Emekli Temmuz Zammı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz