Öldü diye gömdüler, m’e’zarda otururken buldular.Dün kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Acaba’nın, öğle namazından sonra Onikiler Mahallesi Mezarlığı’na gömüldüğü belirtildi.ailesi, oğulları için kurdurduğu taizye evinde gün boyu dualar etti. Aile fertleri, yaşanan olayı şöyle anlattı:Ayrıntılar haberin devamındadır.

Dün kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Acaba’nın, öğle namazından sonra Onikiler Mahallesi Mezarlığı’na gömüldüğü belirtildi.
GazeteHabertürk’ün haberine göre; Acaba ailesi, oğulları için kurdurduğu taizye evinde gün boyu dualar etti. Aile fertleri, yaşanan olayı şöyle anlattı:

“Mevtanın halası dua okumak için, bir gün sonra yeğenin mezarına gitti. Ancak mezardan gelen sesleri duyunca irkilip, doğruca bizim yanımıza taziye evine geldi. Biz de belediyeye haber verdik. Ekiplerle mezara gittik.”

REKLAM
X

Bundan sonrasını ise İbrahim Halil Acaba’yı mezardan çıkartan belediye işcisi Memet Çolak şu şekilde anlattı: “Arakadaşlarla mezarı kazdık. Rahmetliyi mezarın içinde oturur şekilde buldum. Burnundan kan gelmişti. Ortadoğu Sağlık Merkezi’ne götürdük. Orada bize Acaba’nın hayatını kaybettiğini söylediler.”
Acaba’nın bugün, öğle namazından sonra tekrar toprağa verileceği belirtildi.

İlgilini çekebilir  Tüm Emeklileri İlgilendiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz