enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58

Öyle birşey istedi ki

Öyle birşey istedi ki
19.11.2022
2
A+
A-
REKLAM
X

Telefonda çocuğa bir adres verdiler ve cüzdanı oraya getirmesini söylediler. Koruması ile beraber o adreste bekleyen varlıklı adam elinde cüzdanla gelen kıyafetleri yıpranmış ve eskimiş çocuğu görünce şaşırdı. Koruması, adama bunun bir tuzak olabileceğini ve çocuğa çok yaklaşmaması gerektiğini söylüyordu . Çocuk cüzdanı korumaya verdi ve zengin adam cüzdanı ondan aldı. Hemen içini açıp kartların ve paranın eksik olup olmadığına bakmaya başladı.

ayrıca kendi kendine çocuk içinden kesin para veya değerli bir şeyi almıştır diye homurdanıyordu. Sadece cüzdanda aslabir şey noksan değildi . Çocuk içine dokunmamıştı bile. Fakir çocuk adama gelerek bir şey istediğini söyleyince, adam kati para isteyeceksin değil mi? Esasen bunu iyilik için meydana getirdiğinı düşünmemiştim dedi. Ç

REKLAM
X

ocuk bunu duyunca çok üzüldü. Ve gözleri doldu. Arkasını dönerek giderken adam onu durdurdu ve heey çocuk ne istediğini söylemedin. Ne istiyorsan söyle vereceğim dedi. Çocuk gözü yaşlı bir halde ; efendim sizden yalnız 1 dolar isteyecektim diyince, varlıklı adam kahkaha atmaya başladı.

1 dolar öyle mi! Diye koruması ile gülüşüyorlarken , Çocuk; evet 1 dolar isterim, çünkü size telefon açmak için bir mağazadan 1 dolar aldım ve onunla paralı telefondan sizinle konuştum İşte o 1 dolar’ı almış olduğum mağazaya geri vermek için isterim. Bu sözler üzerine adam yaşamında hiç yaşamadığı bir duygu içerisine girdi.

Resmen minik bir çocuktan hayatının dersini alıyordu. Daha önce hiç bu kadar ezildiğini hatırlamıyordu. Zengin adamın gözleri doldu ve ağlamaya başladı. Çocuğu aldılar ve yanına alarak bir kafeye oturdular , onun hikayesini dinlemeye başladı. İşte bu vakadan sonra, varlıklı adam o çocuğun hayatını değiştirdi .

Annesinin hastalığını tedavi ettirip, çocuğu daha iyi bir okula yerleştirdi. Anlayacağını annesi ve çocuğun tüm bakımını üstlendi. Çocuk yaptığı iyiliğin karşılığını almasının yanı sıra hayatta herkes önyargılı bakan ve zenginliğinden başka övüneceği bir şey olmayan adama hayatının dersini vermişti. Kim bilir bundan daha iyi bir yaşam dersi olamazdı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.