PTT duyurdu! Çocuğu olanlara ödeme verilecek! 600 TL ödeme nasıl alınır? Son dakika PTT üzerinden destek ödemesi başladı!

PTT üstünden çocuğu olan şahıslar amacıyla 600 TL ödemeler verilmektedir. Bu ödemeler PTT üstünden devlet destekli olarak verilmektedir. PTT üstünden tek seferde verilebilecek olan bu ödemelerde 600 TL ödeme nasıl yapılacak! Herkes merak etmektedir.

PTT üstünden devlet destekli olarak verilebilecek bu ödemelerde Aile ve Sosyal hizmet bakanlığı şahıslara derhal ödeme yapmaktadır.

Bakanlık doğrulusunda da oluşturulan duyuru ardından çocuğunuza göre ödemeleri alabileceksiniz. Yeni doğum yapan şahıslar 300 TL, ikinci çocukta 400 TL, 3 çocuk ve üstünde ise 600 TL ödeme alabilmektedir.

Yapılan bu ödemeler, bireylerin müracaat yapması halinde verilmektedir. Doğum yardımı ya da çocuk parası olarak da geride bıraktığımız bu yardımlara müracaat yapacak olan bireylerin 300 400 ve 600 TL ödemeler amacıyla müracaat dilekçesini doldurması gerekmektedir. Başvuru dilekçesi onay alan şahıslar, ödemeleri PTT üstünden alınacaktır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

PTT üstünden verdiği doğum yardımı amacıyla ilk olarak müracaat yapmanız gerekiyor. Sosyal yardımlaşma ya da Aile Sosyal hizmetler il müdürlüklerinden müracaatnuzu yaparak neticesi takip edebilirsiniz. Başvuru ardından neticesi takip etmek amacıyla PTT şubelerini kullanabilir ya da e-devlet internet sitesi üstünden prosedür yapabilirsiniz.

Devlet destekli olarak verilebilecek bu 600 TL ödemeler amacıyla onay alan şahıslar, bir ileri ay PTT’ye kendi TC kimlik numarası üstünden ödeme alarak yatırılmaktadır.

PTT üstünden sorgulama yaptığınızda onay alırsanız, derhal en yakın PTT’Ye giderek bu prosedürleri kimliğinizle yapabilirsiniz. 600 TL çocuk parası yatan şahıslar, yalnızca kendileri bu ödemeleri kimlikleri ile alacaklardır. oğum Yardımı, 15.05.2015 tarihinde ve ardından gerçekleşen canlı doğumlar amacıyla verilir. Bu tarihten evvelce doğan çocuklar amacıyla Doğum Yardımı verilmez.

İlgilini çekebilir  Milyonların sevdiği usta sanatçılarımızdan haber var !

Fakat ödeme miktarına temel çocuk sırasının tespitinde, başka bir söyleyişle yeni doğan çocuğun kaçıncı çocuk olduğunun belirlenmesinde 15.05.2015 tarihinden evvelce doğmuş olan çocuklar da sayılır

REKLAM
X

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz