Geçtiğimiz yıl 4 liraya satılan 365 gram sade pide bu yıl hem küçüldü hem zamlandı. 330 gram sade pide 6 liraya satılacak. 

Geçtiğimiz yıl 4 liraya satılan 365 gram sade pide bu yıl hem küçüldü hem zamlandı. 330 gram sade pide 6 liraya satılacak.Susamlı, yumurtalı 415 gram olanın fiyatı ise 9 TL olarak belirlendi.

İstanbul Fırıncılar Odası Lideri Çetin uyardı: “15 gündür alanda takviyeli un bulunmuyor. Devam ederse fırıncı bu fiyatta ziyan eder.

”Ramazan ayı 2 Nisan’da başlıyor. Çok az müddet kala merakla beklenen pide fiyatları da belirlenmeye başladı. Sözcü’de yer alan habere nazaran; İstanbul Fırıncılar Odası Lideri Erdoğan Çetin, 330 gram sade pidenin 6 TL’ye satılacağını açıkladı.

330 gram susamlı yumurtalı 7.5 TL, 415 gram pide 7.5 TL ve 415 gram susamlı yumurtalı 9 TL’ye satılacak.

YÜZDE 66 ZAMLANDI

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da 365 gram sade pide fiyatı 4 TL olarak belirlenmişti. Yani vatandaş pideyi geçtiğimiz yıla nazaran hem daha küçük hem de yaklaşık yüzde 66 artırımlı alabilecek.

Özellikle son aylarda yaşadıkları zorlukları hatırlatan İstanbul Fırıncılar Odası Lideri Çevik, “Her geçen gün maliyetler yükseliyor. Münasebetiyle aldığımız fiyat da kesim modül bitmiş oluyor” dedi.

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  Son Dakika Kadir Şeker

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz