enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5781
EURO
34,9801
ALTIN
2.434,82
BIST
10.471,32

Saracoglu Hemoroid ( Basur ) için Kür Tarifi

Saracoglu Hemoroid ( Basur ) için Kür Tarifi
18.02.2020
28
A+
A-

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamız Hemoroid (basur) için doğal kür tarifini şu şekilde anlattı. Hemoroid (basur) şikayetleri çok fazla artınca anal fisür de arttı. Yani anal fisür; tam çıkışta anal kısımda çatlak oluyor iltihap yapıyor ondan sonra insanoğlu kıvranmaya başlıyor.

Bu konuda çok fazla şikayet eden insan bulunuyor. Çünkü bunun bir numaralı tetikleyicisi şiddetli kabızlık çektiğinde oradaki anal fisürdeki deri yırtılma yapıyor. Kanama, iltihap vb acılı problemli sorunlar yaşanmaya başlıyor. O bölgeyi sürekli temiz tutmanızda mümkün değil. Her tuvalete gittikten sonra kapanmaya çalışan yara biraz daha yırtılıp yine aynı olayları hastalığı nüks ediyor.

REKLAM
X

Bu hastalıktan kurtulmak sadece tedavi yöntemini uygulamak değildir. Önemli olan asıl şey beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmekten geçiyor. Özellikle baharat tarzı yiyecekler kahve bir numaralı tetikleyici olarak görünüyor. Kahve günde en fazla 1 adet içebilirsiniz.

Hemoroid (basur) şikayetine karşı Çoban Çantası (Capsella bursa-pastoris) en etkili olan bitkidir. Yani hemoroid’iniz var ise günde 1 kez 1 ay boyunca bu çayını yapacaksınız. Evelallah 7-8 ay bu hastalık sizden uzak kalacaktır.

Çobançantası bitkisinin doğru türünün kullanılıyor olma şartı en önemli noktadır. Rubella türü etkisi bu anlamda yok denecek kadar azdır. Doğru türü ise bursa-pastoris’dir.

Çobançantası hem vasokonstriktör hem de vasodilatif etki gösterir ise de, vasokonstriktör etkisi çok daha baskındır. Bu özelliğinin baskın olmasından dolayı hemeroid üzerinde etkisi daha baskındır.

İşte, Capsella bursa-pastoris bitkisini (çobançantası) eşsiz kılan hyssopin ve inositol metabolitlerini aynı zamanda içeriğinde bulundurmasıdır. Hemeroide karşı, çobançantasının içeriğindeki ana etken metabolitleri ve sekonder metabolitleri bir araya getirip karışımını hazırlayıp kullanmak çözüm olmayacaktır. Çünkü, bu metabolitlerin yanı sıra bitkinin içeriğinde bulunan mineral, vitamin ve diğer yardımcı etkin maddelerin fonksiyonel olduğunu da göz ardı etmemek gerekir.

Bilimin, aynı bitkiden hazırladığı doğal etkin maddelerden oluşan karışımı, bitkinin fıtratındaki ilim karşısında aciz kalır. Biz buna “yaradılışın kurallarına bağlı kalmak” şartı diyoruz.

Çobançantası bitkisini hamile kalmak isteyen veya hamilelik dönemindeki bayanların kesinlikle kullanmamasını öneririm. Özellikle rahim kanlanmasını azalttığı için ceninin kanla beslenmesini azaltacağından, ilk 3-4 ayda düşük yapma riskini büyük oranda artırırken, rahmin kasılma hareketlerini de tetikler. Bu bitki Çin’de 250 bitki arasında anti-fertil sıralamasında 7. sırada yer alır. Bu sıralamaya göre hamile kalmayı zorlaştırıcı olarak oldukça etkili olduğunu görmekteyiz.

Uzak Doğu ülkelerinde Çin, Hindistan ve Siri Lanka’da doğumu kolaylaştırmak amacıyla doğumu yakın kadınlara çobançantası çayı verilir. Rahim kasılmalarını artırıcı ve hızlandırıcı (uterin contracting) özelliği olduğu klinik deneyler ile de kanıtlanmıştır.

Sık sık burun kanaması şikâyeti olanlar, çobançantası çayını tercih edebilirler. Yüksek tansiyona bağlı burun kanaması söz konusu ise kullanılmamalıdır.

“Hipotiroit hastalığı olanların da çobançantasından uzak durmaları önerilir.”

Birçok ülkede bitkisel tedavi uzmanları mide, akciğer, rahim, mesane ve böbrek kanamalarına karşı kurutulmuş çobançantası çayı önermektedirler. İçeriğinde bulunan fumarik asitten dolayı, kanserli tümörlerine karşı çobançantası çayı önerilmektedir.

Çoban Çantası Çayı Yapılışı

  • 1 Bardak kaynar suyun içerisine 5-6 gram çoban çantası ilave edin. (1 tutam )
  • 5 Dakika kaynatın ( Kısık ateşte )
  • Sıcakken süzüp suyunu için
  • 1 ay boyunca akşam yemeğinden 2 saat sonra 1 su bardağı için.

Ancak hemoroid sıkıntısı olanlar beslenmelerinde acı baharat tüketmeyecekler. Kabız olmamanız gerekiyor. Bunun için ise Pirinçsiz Zeytinyağı’lı Pırasa tüketin. (Öğlen ve akşam yemeklerinden önce tüketin.) Yemeğin üzerine tatlı tüket ve meyve tüketmeyin. Bu kabızlığı tetikler ve gaz oluşumuna sebep olur. Sadece üzüm tükebilirsiniz.

Ancak hemoroid sıkıntısı olanlar beslenmelerinde acı baharat tüketmeyecekler. Kabız olmamanız gerekiyor. Bunun için ise Pirinçsiz Zeytinyağı’lı Pırasa tüketin. (Öğlen ve akşam yemeklerinden önce tüketin.) Yemeğin üzerine tatlı tüket ve meyve tüketmeyin. Bu kabızlığı tetikler ve gaz oluşumuna sebep olur. Sadece üzüm tükebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B8yu7BwDhzv/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Hemoroid (Basur) Yakalanmamak için:

Hemoroid (Basur) yakalanmamak için Dere Otu tüketin. Öğünlerden önce birer tutam tükerek içerisindeki anetol sayesinde hemoroid oluşumuna engel oluyor.

REKLAM
X

Bu dediklerimiz sizlere doğal kür olarak söylüyoruz. Ancak sizler öncelikle mutlaka Doktor kontrolüne gitmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.