Son zamanlarda ülkemizde kadın hastalıkları oranı bir hayli yükselmiş durumdadır. Beslenme bozuklukları, stres, çevre kirliliği, radyasyon ve işlenmiş gıdalardan dolayı kadın hastalıkları bir hayli artmış durumdadır. Bunun en önemli örneği kadınlarda kist ve miyomların artmasıdır. Bu kistler ve miyomlar genelde kadınlarda rahimde oluşmaktadır. Yazımızda konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Rahimde Kist Oluşma Sebepleri Nelerdir?

Kistler içi hava veya su dolu kabarcık olarak tanımlanabilir. İlk etapta zararlı olmasa da boyutu arttıkça tehlikeli hale gelebilir. Genetik sebeplerle oluşma ihtimali olmakla birlikte;

  • Sağlıksız beslenme
  • Aşırı şekerli, unlu gıdaları tüketimi
  • Enzim bozuklukarı
  • Stres

gibi bazı önemli sebepleri mevcuttur. Bu kistler vücudun herhangi bir organında oluşabilir.

Kistin Belirtileri Nelerdir?

Belirtiler kistin oluştuğu yere göre farklı belirti gösterir. Örneğin rahim bölgesindeki kist adet bozuklukları gibi belirtisi vardır. Karaciğerdeki ise kandaki şeker bozukluğu, hormona bozukluklar gibi belirtileri vardır. Bazı durumlarda kistler fiziksel olarak şişkinlik olarak gözükür. Genel olarak ağrı, şişme gibi belirtiler uzun süre devam ediyorsa mutlaka doktora danışmanızı tavsiye ediyoruz.

REKLAM
X

Saracoglu Kist ve Miyomlara Karşı Kür Tarifi

Bu kürde 2 doğal gıdayı kullanacağız. Aktarda bulabileceğiniz kara koruğu otu ve organik kestane balı kullanacağız. İnce doğradığınız 300 gram kadar kara koruğuna 1-2 kaşık bal katın ve 1-2 gün buzdolabında beklettikten sonra sabah uyandığınızda 1 kaşık yutun. 2 saat boyunca su haricinde bir şey tüketmeyin. Güçlü antioksidan etkisi ile kist ve miyomların oluşumunu engellemeye yardımcı olacaktır.

İlgilini çekebilir  Ani Tansiyon Düşüklüğü Sebepleri ve Belirtileri Nelerdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz