enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,7348
EURO
34,9778
ALTIN
2.437,56
BIST
10.553,30

Saraçoğlu Soğan Kürü Faydaları Nasıl Yapılır

Saraçoğlu Soğan Kürü Faydaları Nasıl Yapılır

Soğan kürü Saracoğlu tarifi ile üst solunum şikayetlerinde, adet düzensizliklerinde, prostatite bağlı ağrılarda ve çikolata kistlerine karşı yardımcı ve destekleyici olarak önerdiği başlıca kürleri arasındadır. Prostatit ve çikolata rahatsızlığına karşı ” inşallah şifa bulacaksınız.

Prostatit Şikâyeti Olanların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

REKLAM
X

Prostatit şikâyeti olanların kendilerini soğuktan korumaları gerekir. Özellikle soğuk kış aylarında prostatit hastalarının karın bölgelerinden başlayarak ayak parmaklarına kadar kendilerini soğuğa karşı koruyacak şekilde giyinmeleri gerekir. Çünkü soğuk havalar prostatit ağrılarını artırmaktadır.

Eğer prostatit rahatsızlığınız varsa ağırlık kaldırmayınız ve ağır eşya taşımayınız. Taşıyacağınız yük dört-beş kilogramı geçmemelidir.

Prostatit Ağrılara Karşı Soğan Kürü!

Bir hafta boyunca her gün sabah ve akşam ikişer adet orta boy kuru soğan preslenip yarım dilim ekmekle beraber tüketilir. Presleme esnasında çıkan soğanın suyunu ziyan etmeyiniz ve de kesinlikle tuzlamayınız. Soğanı presleme imkânı bulamıyorsanız, ağızda uzun uzun çiğneyerek beraberinde yarım dilim ekmekle beraber tüketebilirsiniz. Soğan suyunu çıkarmak için meyve sıkacağını kullanabilirsiniz. Kuru soğanın suda veya ateşte pişirilmeden çiğ olarak tüketilmesi gerektiğini de unutmayınız.

Polikistik over, Kist ve Polip Şikayetlerine Karşı Soğan Kürü Kullanımı!

Kaynamakta olan 1,5 (250-300 mL) su bardağı klorsuz suyun (içme suyu) içerisine ince kabuğu soyulmuş orta boy 1 kuru Soğan dörde bölüp atınız. Beş dakika kapağı kapalı olarak kaynatınız. Ilıyınca süzünüz ve içiniz. Boş mideye günde iki kez içilecektir (öğleden evvel ve öğleden sonra). Her aşamada taze yapılmalıdır.

Uygulama adet (regl) bitiminden 3-7 veya 10 gün sonrasında başlanır ve ilk ay 15 gün diğer aylar 10’ar gün olmak üzere toplamda 4 ay boyunca yapılır ve kür sonlandırılır.

Kür kullanımı desteklemek ve olumlu sonuç alabilmek için 15 günlük soğan kürü ile birlikte testeredişli aslanpençesi bitkisinin günde 2 defa kullanılması gerekmektedir.

Önemli:

  • Polikistik over, Kist ve Polip şikayetlerine karşı Soğan Kürü kullanımı tek başına yeterli değildir.
  • Miyom şikayeti olan kişilerin soğan kürü kullanması önerilmemektedir.
  • İlaç kullanmayan tiroit hastalarının Soğan kürü kullanması önerilmemektedir.
  • Kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.

Umarım bu kür ile şifa bulacaksınız. Öncelikle hekiminize danışınız alerjiniz varsa dikkat ediniz. Sağlıklı günler dilerim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.