Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Ramazan programı yapan programcılar hedefte Özellikle İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu Seren Serengil ve Nihat Hatipoğlu haberi sosyal medyada gündem oldu Gündem olması çokça eleştiriye neden oldu Gerçekten yuuh artık dedirtecek olaySeren Serengil ve Nihat Hatipoğlu konusu sosyal medyada gündeme oturdu. Gerçekten bu nasıl birşey . Yuuh artık diyoruz.

REKLAM

Sunucu Seren Serengil, ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nu hedef aldı. Serengil’in canlı yayındaki sözleri tartışma yarattı. İşte detaylar…Sunucu ve şarkıcı Seren Serengil, ramazan ayı boyunca TV kanallarına çıkıp yüzbinlerce lira kazanan hocalara sitem etti.

“NASIL İTİBAR EDECEĞİZ?”

Dinle alakalı bir sohbetin karşılığında para alan bir din adamına nasıl itibar edebilirsin?” diyen Seren Serengil “Din adamının din kardeşlerine din sohbeti yapıp para alması bizim işimizle aynı şey değil” dedi.

REKLAM
X

“ÇOK BÜYÜK İDDİALAR ÇIKTI”

Seren Serengil konuşmasına şöyle devam etti: “Astronomik rakam rakamlar alınca dine hizmet etmiş olmuyor. Nihat Hatipoğlu için çok büyük iddialar çıktı. Adamı çok sevdik çok huzur dolu sonra dendi ki ‘Ne kadar büyük paralar alınıyor.’ Dinde bu para meselesini duymak istemiyorum. Din adamlarının bu kadar astronomik rakamlar alması yaptığı görevin üstüne çıkıyor anlamı kalmıyor.

O yüzden Demet haklı.”Ramazan ayı boyunca atv’de program yapan Nihat Hatipoğlu’nun bir ay içerisinde 600 bin TL kazandığı iddia edilmişti.

NE OLMUŞTU?

Şarkıcı Demet Akalın, “Ramazan ayında TV kanallarına çıkaracağınız hocalara vereceğiniz yüz binlerce lirayı dağıtın fakir fukaraya, ben razıyım geçen sene ki programları izlemeye. Nasıl olsa her sene yeni ayetler inmiyor” diyerek polemik yaratmıştı.

SEREN SERENGİL KİMDİR?

Seren Serengil kimdir, nereli ve kaç yaşında; Seren Serengil, Türk sunucu, şarkıcı ve oyuncudur. Seren Serengil, 6 Nisan 1971 tarihinde İstanbul Amerikan Hastanesi’nde doğdu. Seren Serengil, 50 yaşındadır.Seren Serengil, ilk olarak 1977 yılında Sarhoş filminde çocuk oyuncu olarak babası Öztürk Serengil ile birlikte oynadı.

İlgilini çekebilir  Evde yapıp dökün, Çamaşır makinanız ilk günkü gibii çalışacak..

Aynı yıl babası ile birlikte Gar Gazinosu’nda sahne aldı. Profesyonel sahne kariyerine ise, 16 yaşında Fahrettin Aslan tarafından görevlendirildiği Maksim Gazinosu’nda başladı ve en genç kadın assolist oldu. Profesyonel oyunculuk kariyerine başladığı 1990 yılında, Mehmet Aslantuğ ile rol aldığı Başka Olur Ağaların Düğünü dizisinin yanı sıra Hakan Ural ile birlikte rol aldığı Alev Gibi Bir Kız filmiyle çıkış yaptı.

Serengil’in ilk albümü Ayrıldık 1991’de piyasaya çıktı ve ana teklisi “Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor” ile tanındı. O zamandan beri üç albüm ve bir tekli çıkarmıştır.En popüler albümü olan Bu Gecenin Hatırına, yalnızca bir klip ile 170.000 adet kopya sattı ve popülaritesini büyük ölçüde arttırdı.

Serengil, klasik piyano çalmakta olup 2006 yılında “Dost Bile Kalamadık”, “İnsan Severse Özler”, “Sen Şansını Kaybettin” ve “Sessiz Telefon” gibi şarkılar da dahil olmak üzere bazı şarkılarını kendi yazıp besteledi. Müzik kariyeri boyunca İbrahim Tatlıses, Emrah, Selami Şahin, Soner Sarıkabadayı ve Serdar Ortaç gibi isimlerle çalıştı.

Serengil, şarkıcı ve sohbet programı konuğu olarak yüzlerce TV programında yer almıştır. 1993’te Emrah’ın “Haydi Şimdi Gel” ve “Töre” şarkılarının video kliplerinde yer aldı. Serengil ve Emrah, Yasak Sokaklar ve Belalım Benim dizilerinde birlikte çalıştı.Serengil’in 3 Nisan 2009’da eşi Musa Aytun’dan Stephanie adlı bir kızı dünyaya geldi; ancak altı aylık doğan bebek dört gün yaşatılabildi ve 7 Nisan’da hayatını kaybetti.

Serengil, Aralık 2010’da son albümü Ben Adamı Ayrılırken Tanırım’ı çıkardı. Albümünün ilk müzik videosunun Aralık 2010 tarihinde galası yapıldı. 2011’de Show TV’de yayınlanan Seren Serengil ile Evlenir Misin? adlı bir sabah programı sundu.

2014’te Cine5’in Kim Ne Derse Desin programında iki sezon ana sunuculardan biri olarak göründü.Seren Serengil, Beyaz TV’de hafta içi her gün yayınlanan “Söylemezsen Olmaz” adlı programda Arto ve Bircan Bali ile sunuculuk yapmaya devam etmektedir.

İlgilini çekebilir  Mide ağrısına ne iyi gelir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz