Herkes bu haberi bekliyordu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan şaşırtan hamle geldi! 7200 TL oldu! Türkiye luktan havaya uçtu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün 15 milyar liralık toplumsal destek paketinin Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılacağını söylemiş oldu. Sadece enflasyon farkı ile sadece işyar, emekli ve SGK asgari ücret çalışmış olanlarının maaşı değil evde bakım, hasta, engelli, 65 yaş üstü aylığı, çocuk desteği şeklinde toplumsal yardım paralarında da artış olacak.

Peki, yüzde 40,25’lik fark gelirlere nasıl yansıyacak? Aile destek ödemesi ne vakit yapılacak? Başvuru nasıl yapılır, şartları nedir? İşte detaylar… Asgari ücrete ek zam, işgören ve emekli maaşları, toplumsal yardımlar… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eleştiri kabine toplantısı daha sonra milyonlarca kişinin gelirini etkileyecek kararları tek tek açıkladı.

Bu kapsamda milyonlarca ihtiyaç sahibinin dört gözle beklediği sosyal yardımlara ilişkin de Erdoğan, “Yaşlı ve engelli bakım projemizi milli programa dönüştürmektir. Yaşlı ve engelli yurttaşlarımızın ev temizliğinden kişisel bakıma kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yaşlı ve engelli aylıkları da bayram öncesi ödenecektir” ifadelerini kullandı.

Aile ve toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Aile Destek Programı başvuru tarihlerini duyurmuştu. Peşinden açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Aile Destek Programına dair detayları paylaştı. Erdoğan, Aile Destek Programı kapsamında toplamda 15 milyar liralık destek verileceğini söyledi.

Ortalama 4 milyon hanenin yararlanması beklenen Aile Destek Programı başvuruları dün başladı. Aylık 450, 550 ve 600 lira olmak üzere üç segmentte verilecek desteklerle senelik 5 bin 400 lira ila 7 bin 200 lira içinde destek sağlanacak. Aile Destek Programı kapsamındaki destekler 12 ay süresince sürekli olarak yapılacak.

BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?

Aile Destek Programı müracaat işlemleri e-Devlet üzerinden yapılıyor. Aile Destek Programı başvurusu bu platformda Aile ve toplumsal Hizmetler Bakanlığı işlemleri içinde içeriyor. Öte yandan e-Devlet uygulamasını kullanmayanlar ise sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları üzerinden Aile Destek Programı başvurusu yapabilecek

İlgilini çekebilir  Ebru Polat Bahçeli Detayı
REKLAM
X

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz