enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58

SİGARAYA MARUZ KALMIŞ AKCİĞERİ TERTEMİZ YAPAR

SİGARAYA MARUZ KALMIŞ AKCİĞERİ TERTEMİZ YAPAR
23.11.2021
18
A+
A-
REKLAM
X

Akciğer knserine karşı 1 tutam bile yetiyor. Bazı bitkilerin knsere faydasını bilmeyen yoktur elbette ama bazı bitkiler istisnadır. Ülkemizin neredeyse her yerinde yetiştirilebilen bu bitkinin akciğer knserine karşı bir kalkan görevi gördüğü biliniyor. Baştan uca vücudun çalışma sistemini düzenlemeye yardımcı oluyor

Ayrıca Ülkemizin neredeyse her yerinde yetiştirilebilen tere otunun akciğer knserine karşı bir kalkan görevi gördüğü biliniyor. Baştan uca vücudun çalışma sistemini düzenlemeye yardımcı oluyor.Üstelik bu bitkinin sağlık açısından birçok yararı var. İşte mucize bitki olarak adlandırılan tere otunun faydaları, Tereotunun Faydaları Nelerdir Demir eksikliğini unutun Demir eksikliği birçoğumuzun başına gelebilir. Demir eksikliğinde daha çabuk yorulur ve kendimizi daha halsiz hissederiz. Demir eksikliği vücudumuzun hastalıklara karşı direncinin azalmasına sebep olur. Yeterince demir içeren besinler tüketmediğimiz zaman çeşitli rahatsızlıklara da davetiye çıkarırız. Ancak tere otundaki demir bizim ihtiyacımızı büyük ölçüde karşılayacaktır. Demir vitamini açısından zengin olan tere otundan günde 1-4 dal tüketerek vücudunuza demir takviyesi yapabilirsiniz. 

REKLAM
X

Tere otu aynı zamanda iyi ciğerlerimizin dostudur. Karaciğer ve akciğerdeki tahribatları tere otu ile düzeltmeniz ve iyileştirmeniz mümkündür. Özellikle sigara kullananlar için tere otu tüketimi son derece önemlidir. Çünkü sigaradaki yabancı ve zararlı maddelerin bir kısmı sigara izmariti tarafından emilirken bir kısmını temizlemek de akciğerlilerimize doğru yola çıkıyor.Akciğerlerde temizlenmeye devam eden sigara dumanı zamanla akciğerleri kirletiyor. Ancak ne yazık ki akciğerlerimizi bir izmarit gibi çöpe atamıyoruz. Sigarayı bırakmak istiyor ancak bırakamıyorsanız bu durumda sigaranın oluşturduğu tahribatı giderecek olan tere otunu tüketmemiz sağlığınız açısından önemlidir. Çünkü tere otu bilinen en iyi toksin atıcılardandır. 

Knser hiçbirimizin istemediği ölümcül olabilen hastalıklardan birisidir. Hastalık birçok sebepten dolayı oluşabilir. Ancak tere otundaki bazı kimyasalların knser oluşumunu önlediği araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Yapılan araştırmalarda tere otundaki kimyasalın beyin ile hücreler arasındaki knser iletişim sinyallerini keserek tümörde küçülme hatta yok olma sağladığını ortaya koymuştur. Sadece knser hastaları değil aynı zamanda hastalıktan korunmak isteyenlerin de günde ayda 3-4 Gün boyunca 1-3 tutam tere otu tüketmeleri önerilmektedir. Tere otu iyi bir idrar söktürücüdür. Özellikle idrar yolları enfeksiyonlarında tüketilmesi gerekmektedir. Sağlımıza olan faydalarının tartışılmaz hale geldiği tere otu böbreklerin çalışma sistemini düzenleyerek idrar yollarındaki çeşitli hastalıkları da tedavi etmektedir. Kullanıma bağlı olarak ilk günlerde idrarda yanma hissedilebilir. Bu belirtiler hastalıklarınızın giderilmeye başladığına işarettir. Tere otunu düzenli tükettiğiniz takdirde idrar yollarındaki hastalıklarınıza şifa olacaktır

REKLAM
X

Birçok kadının ortak endişesi sütün az olmasıdır. Anne Sütünün çocuk üzerindeki faydasını ve önemini düşündüğümüzde bu endişeye hak vermemek mümkün değildir. Tere otunu düzenli tüketen kadınların sütünde artış gözlemlenmiştir. Tere otu düzenli kullanıldığında sütün azalmasına sebebiyet veren birçok hastalığı da tedavi edici özelliğe sahiptir. Evinizden şifayı eksik etmeyin. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.