Kırmızı soğandan bulaşan Salmonella virüsü tekrardan p-atlak verdi. ABD’li uzmanlar, Meksika’dan ithal edilen soğanlarda virüs teşhis edildiğini belirterek, soğanların çöpe atılmasını istedi. Bu çağrıya uyan ABD’liler, evlerindeki soğanları çöpe atmaya başladı.

Dünya koronavirüs salgını ile baş etmeye çalışırken, diğer salgınlar da insan sağlığı te-h-dit etmeye devam ediyor. Kanada’da önceki sene ciddi problemlere yol açan Salmonella virüsü tekrardan h-or-tladı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bilim insanları, Meksika’da getirilen soğanlarda virüs teşhis edildiğini belirterek, soğanların çöpe atılmasını istedi.

37 EYALETE SIÇRADI

REKLAM
X

ABD’nin tam 37 eyaleti ‘Salmonella’ sa-lgınıyla savaşıyor. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) vatandaşlara ev ve iş yerlerindeki bütün soğanların atılması gerekliliğini söyledi.

ÇÖPE ATMAYA BAŞLADILAR

CDC’nin yaptığı uyarıda “Meksika’nın Chihuahua kentinden ithal edilen kırmızı, beyaz ve sarı soğanları çöpe atın. Bu soğanlarla ilişki etmiş olabilecek bütün yüzeyleri yıkayın ve sterilize edin. Soğanlar 27 Ağustos’ta Meksika’dan ithal edildi fakat depoda üç aya kadar bekleme zamanı var.

Bu amaçla bu soğanlar hala evlerde ve işyerlerinde olabilir.” ifadeleri kullanıldı. Bu çağrıya uyan çok sayıda şahıs de uygulanan ikaza kulak vererek, evlerindeki soğanları çöpe attı.

İlgilini çekebilir  Keçiboynuzunu Suda Kaynatıp İçerseniz Etkisine Sizde İnanamayacaksınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz