Portekizli bir çift de her gün tam olarak bunu yapıyordu ancak bir gün kadın fotoğrafı kocasına gönderdi. Bu paylaşımıyla büyük bir hata yaptığını ve bu hatanın korkunç sorunları beraberinde getireceğini henüz fark etmemişti.Ayrıntılar haberin devamındadır.

REKLAM

Eşi Iris’e olan aşkını göstermek için ona bir sürpriz yapmak istedi. Sonuçta evden bu kadar uzak olmasına rağmen k-rısı onu hep desteklemişti. Çift, iki yıldan uzun süredir evliydi ve bu süre zarfında birbirlerini yalnızca hafta sonu görebiliyorlardı. Her ikisi de bunun ideal bir durum olmadığının farkındalardı ama şartlar böyleydi. İkisi bir araya geldiğinde bu konu sıklıkla tartışmalarına yol açıyordu.

Bir gece Tomas yalnız başına otel odasında otururken bir karar vardı, bu iş böyle süremezdi. Ay sonunda işinden istifa edecek ve böylece Iris’le çok daha fazla birlikte olacaktı. Tomas, evine yakın bir iş bulmanın özellikle sahip olduğu deneyimle sıkıntı olmayacağını düşündü. “Normal” çalışma saat ve günlerine sahip bir iş arayacaktı.

Yıllar boyunca biriktirdiği parayı kullanıp biraz da ev kredisi çekerek güzel, şirin bir ev almaya artık gücü yeterdi. Güzel gelecekleri artık kafasında daha net bir şekilde görünüyordu.. Bu fikirle heyecanlanan Tomas, planını hemen k-rısı Iris’e anlatmak için can atıyordu fakat hafta sonuna yaklaşmışlardı yani kısa süre sonra Iris’i göreceği için beklemek istedi.

REKLAM
X

Perşembe öğleden sonraydı. İş günü her ikisi için de bitmek üzereydi ancak Tomas Paris’te Iris’ten uzaktaydı. Neyseki çift birbirine WhatsApp üzerinden mesaj gönderebiliyordu. O gün akşam ne yapacaklarına dair yazıştılar, sıradan bir sohbetti ta ki Iris eşine yukarıdaki fotoğrafı gönderene kadar.

Aslında fotoğrafa bakınca eşinin bir kanepede normal bir fotoğraftı ama Tomas onu derinden sarsan bir ayrıntıyı fark etti. Tomas fotoğrafa yakından bakınca göz yaşlarına hakim olamadı. Aslında fotoğrafa bakan çoğu kişi, ilk başta şüpheli bir şey fark etmiyordu. Nihayetinde yatağında oturup kameraya tutkulu bir ifadeyle bakan genç bir kadın görünüyor.

Yanında bir gitar duruyor ve arkasındaki pencereden gün ışığı içeri doluyor.Ama yakından bakınca, bir şeylerin ters olduğu fark ediliyor… Fotoğraf güzel ve hoş, müstehcenlik de yok. Bu fotoğrafa ilk baktığında Thomas, karısının güzelliği ve gününü onunla paylaşma hevesi karşısında mutluluk duymuştu.

Oysa yatağın altında bir erkek eli görünüyordu.. Iris’in ikinci bir hayat sürdüğü ve gizli bir sevgilisi olduğu ortaya çıktı. Tomas ne kadar yanıldığının farkına varınca hemen boşanma davası açmaya karar verdi ve bu, hayatının dönüm noktası oldu. Thomas uzun süre bunun nasıl olduğuna dair kafa yordu. Bunca yıllık eşi onu nasıl başka biriyle aldatabilirdi.

Ne düşünce ne yapsa fayda etmiyordu. Günlerden bir gün yine kafası bu sorular ve düşüncelerle doluyken biraz rahatlamak için kendini bir bara attı. Barda oturuken içkisini aldı ama o fotoğraf kafasına kazınmış gibiydi. Dönüp dönüp tekrar bakıyor, kendine resmen işkence çektiriyordu. Fakat bir an bir şey oldu… Ekranından kafayı kaldırınca gözlerine inanamadı. Kalbi hızla çarpmaya başladı… Kendi yaşlarında bir kadın bara adım attı. Tomas bir anlığına duraksadı ve sonra emin oldu.

Bu kadını tanıyordu! Bu, lise arkadaşlarından biri olan Angel’dı. Tomas ve Angel daha 18 yaşındayken liseden birlikte mezun olmuşlar Angel ailesiyle beraber yurt dışına taşınmıştı. Böylece herkes kendi yoluna gitmişti… şu ana kadar. Angel aynı barda Tomas’ın karşısına çıktığında Tomas onu neredeyse tanımayacaktı. Fakat ona hissettiği aşkı hemen hatırladı ve böylece Angel’a doğru yaklaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz