enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
31,1476
EURO
33,8623
ALTIN
2.041,13
BIST
9.275,35

Sürdüğün Anda Otel Tatil Döviz Borsa Kredi

Sürdüğün Anda Otel Tatil Döviz Borsa Kredi
A+
A-

Pek çok insan, çeşitli rahatsızlıklardan korunmak ve iyileşme sürecine katkı sağlamak için şifalı bitkilerden yararlanıyor. Bin yıllık eseri “El Kânun Fi’t-Tıbb” ile dünya tıp tarihine damga vuran İbn-i Sina’nın da şifalı bitkilere dair önemli tavsiyeleri var. Özellikle akne ve sivilce sorunu yaşayanlar için İbn-i Sina gül suyunu önermiş. Saray hekimlerinin bile tedavisini bulamadığı Buhara Emiri’ni dahi tedavi eden İbn-i Sina’nın reçeteleri altın değerinde. İşte gül suyun cilde faydaları…

REKLAM
X

İbn-i Sina’nın bin yıl öncesinde tavsiye ettiği bitkiler ve sebzeler bugün halen daha çeşitli rahatsızlıkların tedavisi ve vücutta ya da ciltte meydana gelen problemlerin iyileştirilmesi için kullanılıyor. Zamanında hastalığa yakalanan ve saray hekimlerince bir türlü tedavisi bulunamayan Buhara Emiri Nuh Mansur’u tedavi ederek eski sağlığına kavuşturan İbn-i Sina’nın yazdığı reçeteler bugün de takip ediliyor. İbn-i Sina’nın “El Kânun Fi’t-Tıbb” adlı bin yıllık eserinde yüzünde akneler olanlar için öneriler var. Kitapta İbn-i Sina bunun için gül suyusunu öneriyor. Gül suyu günümüzde çok sayıda merhemde ve cilt bakım ürününde kullanılıyor. Gül suyunu düzenli olarak cildinize uygulayarak cildinizdeki akne ve sivilce oluşumlarından kurtulabilir, kırışıklıkları geciktirebilir, cildinizi nemlendirebilir, daha sağlıklı, daha parlak ve daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

GÜL SUYUNUN CİLDE FAYDALARI

Gül suyunun avantajları arasında cildin pH dengesini koruma özelliği bulunmaktadır. Ayrıca, antiseptik özelliği sayesinde akne ve sivilce oluşumunu önlemede yardımcı olabilir.

NEMLENDİRME

NEMLENDİRME

Cildi nemlendirerek kuruma ve gerginlik oluşumunu engeller. Doğal içeriği sayesinde cildin nem dengesini korur ve her cilt tipine uygun bir nemlilik sağlar.

SİVİLCE VE AKNE

SİVİLCE VE AKNE

Cilt gözeneklerini arındırarak yağlanmayı azaltır ve sivilce, akne oluşumlarını kurutur. E vitamini içeriği sayesinde nemlendirici etki sağlar. Gül suyu, cilt için ideal bir tonik olarak kullanılabilir. Gün sonunda veya makyaj sonrasında yüz temizliği için gül suyu kullanmak, parlak ve canlı bir cilt elde etmenize yardımcı olabilir.

KIRIŞIKLIK

KIRIŞIKLIK

Antioksidan ve anti-inflamatuar özellikleri sayesinde yaş kaynaklı kırışıklıkların ortaya çıkmasını geciktirebilir.

REKLAM
X

CİLT YENİLEME

CİLT YENİLEME
REKLAM
X

Cildin ölü derilerinden arınmasına ve hücrelerin yenilenmesine destek olur. Ayrıca, cildin hava koşullarından kaynaklanan toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Tıkanmış gözenekleri açarak cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar.

MANTAR VE EGZAMA

MANTAR VE EGZAMA

Mantar ve egzamanın sebep olduğu kaşıntıları hafifletir.

GÖZ ALTI TORBALARI

GÖZ ALTI TORBALARI

Göz altı torbalarının azalmasına yardımcı olur ve göz altı şişliklerini hafifletir. Antiseptik özelliği sayesinde, uykusuz ve yorgun hissettiğiniz günlerde göz altı şişlikleriniz için kullanabilirsiniz. Gül suyunu bir süre buzdolabında bekletip ardından pamuğa sıkarak göz altı bölgesine uygulayabilirsiniz. Kısa bir süre sonra göz altı şişliklerinde azalma gözlemleyebilirsiniz.

PH DENGESİ

PH DENGESİ

Cildin pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur. Cildin pH dengesini sürdürerek, ciltte meydana gelen lekelerin azalmasında önemli bir rol oynar.

GÜNEŞ YANIKLARI

GÜNEŞ YANIKLARI

Güneş yanıklarının iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.