Klasik otomobil hobisi onu bu konuma getirdi!

REKLAM

Uzun zamandır Amerika’nın New Jersey eyaletinde eşi Nermin Bezmen’le birlikte yaşayan sinema ve dizi oyuncusu Tolga Savacı, klasik otomobil hobisini Amerika’da işe çevirdi.

Neden uzaklara gitti?

New Jersey’de klasik araçların yanında güncel araçların da mekanik tamiratlarını kendisinin başında olduğu bir ekiple yaptığını ifade eden yakışıklı sanatçı şu an daha mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

REKLAM
X

Fransız Koleji’ni bitirdi. 1983 yılında mankenlik eğitimi almak için İtalya’ya gitti.

“Biz maalesef ki Yeşilçam’ın artık kasetlere hapsolmuş 80’li yıllarında Türk sinemasında bulunduk. 70’li yılların olumsuz etkilerini silmemiz hiç kolay olmadı ama bunu başardık. O zamanlar star sineması vardı. Küçük bütçelerle, sınırlı sayıda ekiplerle başarılı işlere imza attık. Günümüz sinemasında ve dizi sektöründe bu işler artık onlarca kişilik çalışanlarla yürüyor. Ama yine de izleyiciye istenilen duyguyu geçirmek hiç kolay olmuyor. Hiç güvenmediğim reyting savaşlarında mağlup olan dizi acımasızca yayından kaldırılıyor. Bu nedenle uzun süredir sektörden uzağım” dedi

Oyunculuk yıllarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Yeşilçam’ın önemli oyuncularından Savacı, “Şu anda çok sevdiğim klasiklerin ve güncel araçların bakım onarımı üzerine çalışıyorum Amerika’da. Bir nevi hobimi işe çevirdim. İnanın çok mutlu olduğumu hissediyorum.

Bir döneme damgasını vurmuş araçlarla uğraşmak çok büyük bir keyif. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, bu tarihi değerleri geleceğe taşımak adına mücadele veren, klasik araçlarla ilgili güzel işler yapan ve benim de fahri üyesi olduğum bir kulüp. Faaliyetlerini yürekten destekliyorum” diye konuştu.

Klasik otomobil hobisi onu bu konuma getirdi! Uzun zamandır Amerika’nın New Jersey eyaletinde eşi Nermin Bezmen’le birlikte yaşayan sinema ve dizi oyuncusu Tolga Savacı, klasik otomobil hobisini Amerika’da işe çevirdi. Neden uzaklara gitti? New Jersey’de klasik araçların yanında güncel araçların da mekanik tamiratlarını kendisinin başında olduğu bir ekiple yaptığını ifade eden yakışıklı sanatçı şu an daha mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi: Fransız Koleji’ni bitirdi. 1983 yılında mankenlik eğitimi almak için İtalya’ya gitti. “Biz maalesef ki Yeşilçam’ın artık kasetlere hapsolmuş 80’li yıllarında Türk sinemasında bulunduk. 70’li yılların olumsuz etkilerini silmemiz hiç kolay olmadı ama bunu başardık. O zamanlar star sineması vardı. Küçük bütçelerle, sınırlı sayıda ekiplerle başarılı işlere imza attık. Günümüz sinemasında ve dizi sektöründe bu işler artık onlarca kişilik çalışanlarla yürüyor. Ama yine de izleyiciye istenilen duyguyu geçirmek hiç kolay olmuyor. Hiç güvenmediğim reyting savaşlarında mağlup olan dizi acımasızca yayından kaldırılıyor. Bu nedenle uzun süredir sektörden uzağım” dedi.

1963 doğumlu olan Tolga Savacı, eski manken Sibel Savacı’nın kardeşi.

Savacı, son olarak 2014’te Kurt Seyit ve Şura adlı yaşadıktan sonra evlendi. Savacı, artık spot ışıklarından uzakta bir yaşam sürüyor. İki yıl İtalya, Almanya, Fransa’da mankenlik yaptı, su topu oynadı. Gençliğinde bir ara motosiklet yarışçılığı yaptı. Başarısını yurt dışına taşıdı!

Türkiye’de özellikle 1990’lı yıllarda klasik araçlarıyla drag yarışlarına katılan başarılı oyuncu Tolga Savacı; bu dönemde kazandığı mekanik tecrübeyi yurt dışına taşıdı. Tolga Savacı, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin Kadıköy’de bulunan merkezini ziyaret etti.

Ardından Hülya Avşar ile “Tapılacak Kadın” ve “Sekreter” filmlerinde oynadı.

Tolga Savacı, Aylin Livaneli ile birlikte 1992-1993 yıllarında Show TV’de “Coke N Roll” adında bir müzik programı sundular.

“Biz maalesef ki Yeşilçam’ın artık kasetlere hapsolmuş 80’li yıllarında Türk sinemasında bulunduk. 70’li yılların olumsuz etkilerini silmemiz hiç kolay olmadı ama bunu başardık. O zamanlar star sineması vardı. Küçük bütçelerle, sınırlı sayıda ekiplerle başarılı işlere imza attık. Günümüz sinemasında ve dizi sektöründe bu işler artık onlarca kişilik çalışanlarla yürüyor. Ama yine de izleyiciye istenilen duyguyu geçirmek hiç kolay olmuyor. Hiç güvenmediğim reyting savaşlarında mağlup olan dizi acımasızca yayından kaldırılıyor. Bu nedenle uzun süredir sektörden uzağım” dedi.

Aylin Livaneli

Şarkıcı, Film Yapımcısı, Müzisyen

Müzisyen, Şarkıcı, Yapımcı, Oyuncu, Anı ve Senaryo Yazarı. 28 Ağustos 1966, Ankara doğumlu. Yazar, şarkıcı ve yönetmen Zülfü Livaneli’nin kızıdır. London School of Economics and Political Science mezunu.

İlköğrenimini Stockholm’de International School of Stockholm’de yaptıktan sonra babası Zülfü Livaneli ve annesi Ülker Livaneli ile birlikte, Paris’e yerleşti ve liseyi, Ecole Active Bilingue’de bitirdi. Lise yıllarında şan dersleri de alan Aylin Livaneli, liseden hemen sonra Türkiye’ye dönerek müzik hayatına atıldı; 20’li yaşlarında 5 albüme imza attı ve albüm satışları yüz binleri buldu.

Aylin Livaneli aynı zamanda bu süre içerisinde, ailesinin kurduğu Interfilm adlı şirkette çalışarak film prodüksyonunun inceliklerini öğrendi.

Aylin Livaneli, daha sonra ilgisini çeken farklı alanlara yönelmek isteyince müziği bırakarak eğitimini sürdürme kararı aldı ve New York Üniversitesi’nde edebiyat okudu. Livaneli, New York’tan sonra Londra’ya yerleşerek London School of Economics and Political Science (LSE)’den mezun oldu.

2008 yılında Türkiye’ye dönen Livaneli, Abba’nın prodüktörlerinden Anders Hansson’la Stockholm’de kaydettiği ve kendisi için “müziğe kesin bir veda hediyesi anlamı taşıyan “Love is the Answer” adlı İngilizce albümü çıkarttı.

Livaneli ailesinin 1987 yılında kurduğu INTERFILM şirketini 2009 yılımda INTERFILM Media & Entertainment adıyla yeniden faaliyete geçirdi. Bundan sonra medya, eğlence ve gösteri dünyasında sadece yönetici ve yatırımcı sıfatlarıyla yer alacak olan Aylin Livaneli, genç bir girişimci ve iş kadını olarak ileride farklı yatırım alanlarına da yönelmeyi planlıyor.

İlk evliliğini yıllar önce Tolga Savacı ile yapan, 2011 yılında Okan Arıkan’la nikah masasına oturan Aylin Livaneli, yine mutluluğu bulamadı. Livaneli ile Arıkan’ın evliliği, 2013 yılında anlaşmalı olarak tek celsede sona erdi.

Üniversite yılları sırasında Hürriyet, Milliyet, Vatan gazetelerinde ve Aktüel dergisinde köşe yazıları yazan Aylin Livaneli ayrıca, Stockholm’de geçirdiği çocukluk yıllarını anlattığı “Sürgün Çocuklar Bahçesi” adlı bir anı kitabı vardır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz