enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5907
EURO
35,0033
ALTIN
2.433,88
BIST
10.471,32

Türkiye’yi sevince boğan müjde

Türkiye’yi sevince boğan müjde
24.08.2021
1
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Karadeniz’de doğalgaz keşfine” yönelik “müjde” açıklaması başkentte büyük bir sevinçle karşılandı. İş insanları, oda başkanları, siyasetçiler ve vatandaşlar sevinçleri dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde tüm Türkiye’nin beklediği büyük müjdeyi açıkladı. Cumhurbaşkanının, Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz bulunduğu müjdesini 83 milyon sevinçle karşıladı. Başkent’in siyasi temsilcileri ve oda başkanları Türkiye’nin, Karadeniz’de tarihinin en büyük doğalgaz rezerv keşfini değerlendirdi.


Mamak Belediye Başkanı Murat Köse: Sayın Cumhurbaşkanımızın vereceği müjdeyi heyecanla bekledik. Değer biçilemez topraklarımızın altında yatan zenginliklere kavuşmanın ve soğuk günlerde, çok daha ucuza ısınacak yuvaların heyecanını yaşıyoruz. Şükürler olsun, ülkemiz enerji alanında tarihinin en büyük enerji kaynağını keşfetmiştir.

REKLAM
X

Bugün güçlü Türkiye yolunda yeni bir şahlanışa şahit olduk. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını büyük ölçüde ortadan kaldıracak olan bu buluşta emeği olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Fatih sondaj gemimiz personeline ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum”
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok:

REKLAM
X


Kim ki halis bir niyetle yola çıkarsa, Allahü Teâlâ onu maksadına kavuştururmuş. Bizler de Türk Milleti olarak tarihten günümüze kadar mazlum milletlerin koruyucu ve kollayıcısı olarak hep halis niyetlerle var olduk. Bu anlamda dualarla uğurladığımız şanlı Fatih sondaj gemimiz ismine yakışır şekilde önemli bir doğalgaz rezervi buldu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığımızın ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın yoğun gayretleriyle Karadeniz’deki Tuna-1 kuyusundan keşfettiğimiz 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi Türkiye Cumhuriyeti Devletine hayırlı uğurlu olsun. Artık sopa sallama devri bitmiştir, Türkiye Cumhuriyeti Devleti 2023 hedeflerini gerçekleştirerek gücünü her alanda ispatlayacaktır”

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin: Savunma sanayinde teknolojide ve enerjide kendi kendine yetebilen bir Türkiye olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bazıları cebimiz dolacak mı diyor. Sizin cebinizde dolacak onurunuz da artacak. Yemen’deki Arakan’daki ve Afrika’daki çocukların da karnı doyacak.

REKLAM
X

Dünyanın ekseni değişiyor. Tam bağımsız Türkiye yolunda gece gündüz çalışan Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olmakla gurur duyuyorum”
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yürütülen arama çalışmaları ve doğalgaz rezervlerinin keşfiyle büyük bir gurur yaşadık.

atan Türkiyemiz, enerji alanında da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde önemli bir adım attı. Karadeniz’deki bu önemli keşif 2023 yolundaki ülkemizin gücüne güç katacak. Ben inanıyorum ki bu bir başlangıç. Yeni enerji kaynakları da bulunacaktır. Türkiyemiz için yeni bir çağ başlamıştır. Ülkemizin enerjisine enerji katmak için 83 milyon tek yürek olduk”


TESK Başkanı Bendevi Palandöken: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen doğalgaz bulunmasına ilişkin müjdeyi ülke olarak büyük bir sevinçle karşıladık. Böyle derin nefes aldıran bir müjdenin verilmesi ülke olarak ekonomide önümüzün daha da açılması ve dışa bağımlılığın sona ermesi anlamına gelmektedir.

En önemlisi ekonomide istikrarın sağlanması ile fiyatlar düşecek ve piyasalara güven gelecek. Ülke olarak en fazla harcama yaptığımız enerjiye yapılacak harcamaların azalması ile üretimi yapılan ürünlerin maliyetlerinin düşmesini sağlayacaktır. Bu da daha az maliyetle üretim ve dış pazarlarda rekabet gücümüzü artıracaktır.

Kaptanından mürettabatına, mühendisinden çalışan emekçisine varıncaya her alanda emeği geçen ve alın terini akıtan herkese teşekkür ediyoruz”
Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran: Türkiye geleceğini enerji bağımsızlığının verdiği dinamizmle şekillendirecek.

Türkiye’nin Karadeniz’deki doğalgaz yatağı keşfinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ferasetli yönetimiyle yazılan bir başarı hikâyesi. Bu keşif Türkiye’nin ‘Mavi Vatan’ politikası konusundaki kararlılığının meyvesi olmuştur.

Doğal kaynakları zengin bir coğrafyanın tam ortasında olmasına rağmen yıllarca bu kaynakları ithal ederek cari açık vermek zorunda bırakılan Türkiye, Cumhurbaşkanımızın başarılı yönetimiyle enerji konusundaki makûs talihini yendi. Ülkemize hayırlı uğurlu olsun”

Şükürler olsun, ülkemiz enerji alanında tarihinin en büyük enerji kaynağını keşfetti. Bu rezervin tespit edilmesinde emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere mühendislerimizden işçimize kadar tüm çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum”
Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı: Birçok alanda yerli ve milli adımlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.