SON DAKİKA Çok acı haber! Türk sinemasının önemli ismi hayatını kaybetti.. AYRINTILAR için görsele dokununuz.

SON DAKİKA! Ünlü oyuncumuzdan gelen haber herkesi kahretti. Sanat camiası yasta.. Hastaneden az önce haber geldi.. Maalesef kaybettik.. SON DAKİKA | Çok acı haber! Türk sinemasının önemli ismi hayatını kaybetti..

Yeşilçamın usta ismi ‘Tarzan İstanbul’da’ filminde Tarzan’ın çocukluğunu canlandıran usta oyuncu Kunt Tulgar yaşamını yitirdi. Yönetmen, senarist, oyuncu, seslendirme sanatçısı ve üretici olan Kunt Tulgar 76 yaşında yaşama gözlerini yumdu.

Yönetmen, senarist, oyuncu, seslendirme sanatçısı ve üretici Kunt Tulgar’ın hayatını kaybettiğini Sinema Emekçileri Sendikası duyurdu. Twitter hesabından paylaşım yapan Sendika, “Yönetmen, üretici ve oyuncu olarak sinemamızda mühim emekleri tespit edilen Kunt Tulgar 76 yaşında hayatını kaybetti” ifadelerine yer verdi.

REKLAM
X

BİRÇOK PROJEDE YER ALDI Tulgar, Tarzan İstanbul’da filminde Tarzan’ın çocukluğunu canlandırdı. 1960’ların ikinci yarısından itibaren çoğu kült filmde rol aldı. Kunt Tulgar, oyunculuk ve yönetmenliğin yanı sıra kurgu, eşleştirme, ses ve negatif kurgu, ses çekimi ve kopya baskı yıkamanın yanı sıra ses mühendisi olarak yaptığı çalışmalarla tanınmaktadır.

Dünyayı Kurtaran Adam (1982), Yılmayan Şeytan (1983) gibi filmlerin ses ekiplerinde çalıştı. İlk yönetmenlik denemesini Tarzan Adam (1974) ve sonrasında Süpermen Dönüyor (1976) ile yaptı. (1979) İnsanlık uğruna (1981) Gizli Kuvvet (1983) gibi Türk sinemasına damga vurmuş çoğu filmde yer almıştı.

İlgilini çekebilir  Çitos Efe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz