Ünlü isimler gerçek isimleri yerine daha dikkat çekici isimler alıyor. Ünlü isimlerini hiç duymuyoruz. İşte ekranların en sevilen sanatçılarının hiç bilinmeyen gerçek isimleri…

Birçok ünlü sanatçı, şöhreti yakalamadan önce isimlerini değiştirerek, farklı isimler kullanmaya başladı. 

Kimi ismini tamamen değiştirdi kimileri ise kendi isimleriyle hiç alakası olmaya isimler kullanıyor. Bazıları ise hiç sevmedikleri ilk isimlerini sildi gitti. Ünlülerin hiç bilinmeyenlerinin arasında belki de hiç duymadığınız gerçek isimleri de bulunmakta.

REKLAM
X

Bazı isimler o kadar farklı ki sahne isimlerinden görünce inanamayacaksınız.  Fahrettin Cüretlibatır, Aysel Gülaçar, Neşe Yılmaz, Kamile Suat Ebrem, Deniz Engüzel… Hiç hayatımızda duymadığımız isimler, Türkiye’nin en ünlü isimlerinin gerçek adları. 
Kiminin sahne adı, kiminin kulaklara kazınmış lakabı… Hepsini bir kenara bırakın. İşte gerçek isimleri..

Birçok ünlü sanatçı, şöhreti yakalamadan önce isimlerini değiştirerek, farklı isimler kullanmayı tercih etti. İşte ünlülerin gerçek isimleri…

Cüneyt Arkın – Fahrettin Cüreklibatır

Cüneyt Arkın, gerçek adıyla Fahrettin Cüreklibatır, Türk sinema oyuncusu, senarist, yapımcı, yönetmen. Eskişehir’in Karaçay köyünde doğdu. Babası Türk Kurtuluş Savaşı’na katılmış Hacı Yakup Cüreklibatır’dır. Aslen Kırım Tatarı’dır.

Okan Bayülgen – Kaan Okan Görgün
Asıl sebebi melek görgün ile akrabağlığıdır melek görgün e.r.o.t.i.k. filmlerde oynadığı için soyadını değiştirme gereğinde bulunmuş

Seda Sayan – Aysel Gülaçar

Aysel Gülaçar ,şarkıcı Seda Sayan’ın gerçek ismidir. 1961 doğumlu olan Seda Sayan aynı zamanda dizi oyuncusu ve televizyon sunucusudur.

Tarık Akan – Tarık Tahsin Üregil

Tarık Tahsin Üregül ya da sahne adıyla Tarık Akan, Türk oyuncu, yapımcı ve yazardır. 1970 yılında Ses dergisinin oyunculuk yarışmasına katılarak birinci olmuştur. 1971 yılında ilk sinema filmi Solan Bir Yaprak Gibi ile oyunculuk kariyeri başlamıştır.

Zara -Neşe Yılmaz

İlgilini çekebilir  AZ ÖNCE AÇIKLANDI

Gerçek adı Neşe Yılmaz olan Zara, 15 Ocak 1976 tarihinde İstanbul’da doğdu. Çocukluğu İstanbul Üsküdar’ da geçti. Aslen Adıyaman Kâhta’lıdır. Babasının adı Kemal; annesinin adı Hatice’dir. Oğlak burcu kadını olan Zara’nın Bahar ve Mesut adında kardeşleri var. İlkokulu Sosyal Meskenler ilkokulu’nda okudu. Üsküdar Cumhuriyet Lisesinden mezun oldu. Yüksek eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Şan Eğitim Bölümünde tamamladı. Çocukluk yıllarında “Neşecik” adı ile sekiz albüm çıkarmıştır. Daha sonra adını “Neşe Zara Yılmaz” Yaptırmıştır.

1991 yılında Milliyet Gazetesi’nin açmış olduğu liseler arası Müzik ve Halk Oyunları yarışmasında “Türk Halk Müziği Kız Solist” dalında Türkiye birincisi oldu. Aynı yarışmaya 1993 yılında tekrar katılarak tekrar birincilik kazandı. 1996 yılında TRT’nin açmış olduğu “Yetişmiş Ses Sanatçısı” sınavını kazanarak “TRT Türk Halk Müziği Akitli Ses Sanatçısı” ünvanıyla göreve başladı.

Hande Yener – Makbule Hande Özyener

Makbule Hande Özyener (d. 12 Ocak 1973), bilinen sahne adıyla Hande Yener, Türk şarkıcı. Çıkış yaptığı 2000’lerin başından itibaren pop listelerinde üst sıralara yükselen şarkılarıyla Türk pop müziğinde kendine yer edindi. Müziğinin yanı sıra kıyafetleri ve değişkenlik gösteren imajıyla da adından bahsettirdi. Zaman zaman müzikal tarzında da değişiklikler yaptı; bir dönem pop müzikten elektronik müziğe geçiş yapsa da bu dönem kısa sürdü ve tekrar pop müzik yapmaya başladı.

Kariyerindeki değişken adımları köşe yazarları tarafından birçok kez incelenerek yorumlandı, meslektaşı Demet Akalın ile yaptığı atışmalar Türkiye’de magazin gündemini sık sık meşgul etti.

Müjde Ar – Kamile Suat Ebrem

Müslüm Gürses – Müslüm Akbaş

Sibel Can – Deniz Engüzel

Sezen Aksu – Fatma Sezen Yıldırım

Orhan Gencebay – Orhan Kencebay

İlgilini çekebilir  Ev hanımlarına emeklilik müjdesi!

Nihat Doğan – Rıza Doğan

Alişan – Serkan Burak Tektaş

Mahsun Kırmızıgül – Abdullah Bazencir

Acun Ilıcalı – Ali Acun Ilıcalı

Ajda Pekkan – Ayşe Ajda Pekkan

Mert Fırat – Şahabettin Mert Fırat

Özgü Namal – Melahat Özgü Namal

Pınar Aylin – Fatma Pınar Tokatlıoğlu

Şener Şen – Ali Haydar Şen

Pınar Aylin- Fatma Pınar Tokatlıoğlu

Banu Alkan- Liz Remka Rebronja

Ferdi Tayfur- Turhan Bayburt

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz