Usta oyuncu Ayberk Pekcan hay’atını kay’betti
Diriliş Ertuğrul dizisindeki rolüyle hafızalara kazınan usta oyuncu Ayberk Pekcan, tedavi gördüğü hastanede hay’atını kay2betti.

REKLAM

Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi ve Keşanlı Ali Destanı dizileriyle tanınmış ve son olarak da Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan 51 yaşındaki oyuncu Ayberk Pekcan (51) hay’atını kay’betti.

Bir süredir akciğer k’anseri tedavisi gören ünlü oyuncu geçtiğimiz hafta memleketi Mersin’de yoğun bakına kaldırılmıştı.
Acı haberi Mersin Sanayicileri Ve İş Adamları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Sait Dervişoğlu sosyal medya hesabından duyurdu.

Dervişoğlu, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Canım, ciğerim, dostum, arkadaşım, ağabeyim; Türk sinemasının emektarı Ayberk Pekcan’ı kay’bettik. Mekanı cennet olsun” sözlerini kullandı.

REKLAM
X

AYBERK PEKCAN KİMDİR?

Ayberk Pekcan, 1970’de Mersin’de dünyaya geldi.

Çocukluğunu ve gençliğini Adana ve Mersin’de geçirdi. İlk ve orta öğrenimini Adana’da, Liseyi Mersin’de okuduktan sonra Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalını bitirdi. Daha sonra İstanbul’da oyunculuk kariyerine başladı.

Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi ve Keşanlı Ali Destanı isimli televizyon dizilerinde ana rollerde oynadı. 2010 senesinde başrolünde oynadığı Saç isimli sinema filmi yerel ve uluslararası film festivallerinde ödüller aldı. 2012 senesinde gösterime giren Aşk ve Devrim isimli sinema filmindeki performansıyla 23. Ankara Uluslararası Film Festivalinde en iyi yardımcı erkek oyuncu mükafatına layık görüldü.

Ekim 2021’de akciğer k’anserine yakalandığını sosyal medya hesabından duyurdu

İlgilini çekebilir  BİLLUR KALKAVANIN SON SÖZLERİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz