Bir müjde daha geldi… Uygun fiyatlı otomobil projesimi olacak…Erdoğan Konut Projesi Herkesi Sevindirmişti…Kulislerden son dakika sızdı işte uygun fiyatla araba…

REKLAM

Siyasi partiler seçim çalışmalarını hızlandırdı. Seçime aylar kala parti liderleri bir yandan söylemleriyle diğeri yandan sahadaki çalışmalarıyla oylarını çoğaltmak amacıyla gaza bastı. 20 senelik iktidarının en eleştiri tercihleri bulunduğu değerlendirilen AK Parti de bu süreçte bilhassa iktisat bölümünde yeni atılımlere imza atarak seçmenleri kazanmaya çalışıyor. Son olarak salı günü ayrıntıları Cumhurbaşkanı Erdoğan doğrultusundan duyurulan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesine ilk günlerinde yoğun rağbet yayınlandıği, bunun da parti içersinde moralleri yükselttiği öne sürülüyor. Bu kapsamda kulislerde mevzuşulanlara bakılırsa sıradaki atılım ise vasıta sahibi olmak isteyenlerin yakından ilgilendiren bir proje ya da ÖTV indirimi olabilir. İşte 2023 tercihlerine gidilirken kulislere yansıyan verilere göre AK Parti’nin dosyasındaki adımlar…

SEÇMENİ GERİ KAZANMA PLANI
Kira ve konut fiyatlarındaki üstün dereceli yükseliş üstüne “Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi” diye duyurulan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) doğrultusundan gerçekleştirilecek projeye yönelik ilgi ile moral gören parti yönetimi, “yeni ekonomik atılımler”le “kararsızlar” saflarına geride bıraktığımız seçmeni geri kazanma hesabı yapıyor.

MORALLER YENİDEN YÜKSEK
Aralık ayındaki kur krizinin peşinden ekonomideki dengelerin alt üst bulunduğu iktidar tarafınca da kabul ediliyor.

REKLAM
X

Sadece geride bıraktığımız Temmuz ayında asgari ücret dahil, çalışanlara ve emeklilere ortaya getirilen zamlar, tarımda ürün taban fiyatlarındaki artışlar, 3600 ek gösterge, EYT problemine çözüm hazırlığı benzer biçimde adımların, seçmende karşılık bulmuş bulunduğu düşünülüyor.

Son 2 aydır da parti oylarının yükselişe işlemiş bulunduğu, iktidarın “moral üstünlüğü” yine ele geçirdiği savunuluyor.

Erdoğan’ın “Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi” olarak açıkladığı TOKİ’nin yapacağı konut projesine yönelik ilgi, partide moralleri de yükseltti.

İlgilini çekebilir  Metropoll anketine göre 4 isimden 3'ünün oy oranı Erdoğan'ın önünde

‘EKONOMİK PROGRAM SEÇMENDE pozitif KARŞILIK BULDU’
AK Parti yöneticilerine gore, yapılan ekonomik uygulamanın seçmende pozitif yönde karşılık buldu ve bu Erdoğan’ın şahsi oylarına da yansıdı.

TOGG, DOĞALGAZ, OTOMOBİL ALIMINDA DÜZENLEME, ÖTV…
Bu atılımlerin devamının ise “yeni doğalgaz müjdesi” ve ilk yerli otomobil TOGG’un üretimine başlaması gösteriliyor. TOGG’u üretecek fabrikanın 29 Ekim’deki açılışının da muhteşem bir törenle yapılması planlanıyor.

“Doğalgaz müjdeleri” ve ilk yerli otomobil TOGG’un üretimine geçilmesi, iktidarın “seçim yatırımları” içersinde sayılıyor.

Toplumsal konut projesinde bulunduğu gibi ÖTV indirimi ya da ilk defa vasıta sahibi olacaklar amacıyla ideal taksitle otomobil almayı basitleştirecek projelerin gündeme gelebileceği ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz