enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5846
EURO
34,9889
ALTIN
2.440,01
BIST
10.471,32

Vajinal Enfeksiyonları Doğal Yolla Nasıl Tedavi Edebiliriz?

Vajinal Enfeksiyonları Doğal Yolla Nasıl Tedavi Edebiliriz?
10.03.2021
11
A+
A-

Her kadının tedirgin ve rahatsız olduğu bir durumdur. Akıntı, genel olarak normal bir durumdur fakat rahatsız edici olabilmektedir. Herhangi bir kaşıntı, yanma yada akıntıda normalden farklı bir değişiklik fark ediyorsanız eğer bu vajinal enfeksiyon habercisi olabilir. Bazı yöntemler mevcuttur bunu sizlerle paylaşacağız fakat önce uzman bir doktora danışmak ve muayene olmak en doğru ve ilk yapılması gereken yöntemdir.

Vajinal Enfeksiyonlar İçin Bazı Doğal Yöntemler:

Doğal Yoğurt: Bunu uygulamak için sade yoğurt ve ml şırıngaya ihtiyacınız vardır. Şırıngaya yoğurdu çekip vajinanın içine boşaltın. Uyguladıktan sonra ped takmanız iyi olacaktır. Gün içinde de ince pedler kullanmanız yararlı olacaktır. Belirtile giderilene kadar bu uygulamayı gece tekrar etmeniz yarar sağlayacaktır.

REKLAM
X

Probiyotik: Probiyotik kapsül fiyat olarak pahalı olabilmektedir ancak tüm eczanelerde bulmanız mümkün. Bu probiyotiklerin sade olarak mı yoksa yoğurtla mı daha faydalı olduğunu gösteren bir çalışma yoktur. Bu nedenle fiyatı uygun olan probiyotik yoğurtları da tercih edebilirsiniz.

REKLAM
X

Sarımsak: BV tedaisinde etkili olduğu görülmüş olan bir diş sarımsak vajinaya sokulabilir. Sebebi sarımsakda BV ile mücadele eden doğal bir antibiyotik bulunmaktadır.

Öncelikler bir diş sarımsağı soyarak içinde bulunan allisin maddesi görülene kadar bir kaç tane delik aç. Sarımsağı vajinanın içine yerleştir ve 7gün boyunca 4 saatte bir bu işlemi tekrar uygulayabilirsiniz.

Uyarı: Bazı yöntemleri sizlerle paylaştık fakat önce uzman bir doktora danışmak ve muayene olmak en doğru ve ilk yapılması gereken yöntemdir.

Sağlıkla kalın..

Yorumlar