enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5131
EURO
34,6062
ALTIN
2.492,68
BIST
9.548,09

Vasiyeti

Vasiyeti
07.11.2022
0
A+
A-

Erdoğan eşi ve çocuklarına vasiyetini açıkladı.

Arakan’daki Osmanlı şehidi Muhammed gündeme gelince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Eşime ve çocuklarıma vasiyetimdir.

REKLAM
X

Ben ölünce, Muhammed’in kabrinden alınan toprağı mezarıma koysunlar” dedi.Erdoğan’ın “dostlarla buluşması”nda tarihi ve duygusal anlar yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde ‘Eski Dostlar Cumhurbaşkanı ile Buluşuyor’ etkinliğine katıldı. Toplantıda, bir dönem Milli Selamet, Refah ve Fazilet Partisi’nde bulunmuş önemli isimler, Akıncılar grubu, 1969 Bağımsızlar Hareketi ve Milli Görüş’ten çok sayıda ismin dışında Erdoğan’ın birçok dostunu biraraya getirdi.

REKLAM
X

Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arakan’da şehit olan Osmanlı askerinin mezarından toprak getirildiğini duyduğunda vasiyetini açıkladı.

ARAKAN TOPRAĞINI MEZARIMA KOYUN

Buluşmaya katılan gazeteci Sibel Erarslan konuşmasına, “Arakan’daki Osmanlı şehitliğinden Manisalı Osmanoğlu Muhammed’in toprağını getirdim” diyerek başladı. Arakan Müslümanlarının çok büyük bir soykırıma uğradıklarını anlatan Eraslan, Erdoğan’dan başkasının onlarla ilgilenmediğini söylemiş oldu.

Eraslan, “Emine Erdoğan hanımla beraber Arakan’a gitmiştik, 2013 senesinde. Arakan’da Osmanlı şehitliğine ziyaret etmiştik. Orada 92 yıl önce şehit olmuş, Osmanlı neferleri var.

Bunlar yazdıkları mektuplara hiç cevap alamamışlar. Aynı davanın mensubu olarak görmüş olduğumüz için bu şehitlerimizin birisinin toprağından getirdim. O da Manisalı Osmanoğlu Muhammed.

REKLAM
X

Hepimiz 92 yıl aradan sonrasında gidip şehitliğimize sahip çıkmıştık ve Emine Erdoğan hanım Arakan’da yaşanan vahşete dikkat çekmişti” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.