enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5859
EURO
34,9344
ALTIN
2.420,36
BIST
10.391,89

Vefat Eden Komşusunun 3 Çocuğunu Evlat Edindi

Vefat Eden Komşusunun 3 Çocuğunu Evlat Edindi
31.12.2021
2
A+
A-

Çocuk bakmak gerçekten çok meşakkatli bir olaydır. İnsan bazen yeri gelir kendi çocuğuna dahi sabırlı davranıp gereken ilgi ve alakayı gösteremez ama bu kadın kendisinin 5 çocuğu olmasına rağmen ölen komşusunun da 3 çocuğunu evlat edinerek büyük bir iyiliğe adını yazdırdı Beş çocuğu yetiştirmek hiç de kolay olmasa gerek… Ayrıntılar Haberin Devamındadır..

REKLAM
X

Bir de üstüne üç çocuğun sorumluluğunu daha almayı düşünün. Beş çocuk annesi Tisha için çocukları yetiştirmek zor değildi. Üç çocuğu olan komşusu kanserden hayatını kaybedince çocukların yetiştirme yurduna verilmesi kararlaştırıldı. Ancak Tisha’nın gönlü buna elvermedi.

REKLAM
X

Tisha ve eşinin beş çocuğu olsa da, komşusunun çocuklarını tek başlarına bırakmak istemediklerinden onları da evlat edinmeye karar verdiler. Tisha’nın yaptığı iyiliği ise birisi fark etti. Bir süre sonra Tisha evine gelince evinin tamamen değiştiği sürpriziyle karşılaştı.

Fox5, Tisha’ya çok fazla tanımadığı komşusunun çocuklarını neden evlat edinmeye karar verdiğini sorunca, “Çünkü onlar daha çocuklar. Ben de yetiştirme yurdunda büyüdüm. Benim yaşadığım zorluklarla bu üç çocuğun karşılaşmasını istemedim. Çocuklar, çocukken çocuk gibi yaşamayı hakkediyorlar.

Zaten annelerini kaybettiklerinden dolayı acı çekiyorlar. Onlara ‘ev’ diyebilecekleri bir ortam sunmak istedik” dedi. Tisha ve eşinin beş çocuğu olduğundan üç çocuğu da evlat edinince evlerinde yeterince yer olmayacaktı. Buna rağmen çocuklar düzgün bir ortamda yetişsin diye onları evlat edinmeye ve evinde barındırmaya karar verdiler.

Evde yeterince yer olmadığından dolayı evlat edinilen çocuklar diğerleriyle aynı odaları paylaşıyordu. Tisha’nın 17 yaşındaki oğlu ise koltukta yatıyordu. Ancak kimse durumundan şikayetçi değildi. Tek yapmak istediği evin içine yeni bir duvar ördürerek çocukların odasını ayırmaktı.

Tisha, iyilik yaptı ve kısa sürede iyilik buldu. Birisi Tisha’nın yaptıklarını duydu ve Fox’un Surprise Squad ekibi kısa sürede Tisha’nın kapısını çaldı. Kadına, evin dekorasyonunda yardım edeceklerini söylediklerinde Tisha gözyaşlarına boğuldu. Bilmedikleri şey ise ekibin duvar örmekten fazlasını yapacak olmasıydı.

REKLAM
X

Hem de Tisha evde değilken. Geniş kadrolu ve yetenekli bir ekip altı haftada tamamlanması mümkün olan işi üç günde bitirdi. Evin içini baştan aşağıya yenilediler. Sonuç olarak bütün çocukların yaşayabileceği harika bir ev ortamı yaratıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.