Şişliğin hafif olduğu ve altta yatan ciddi sağlık koşulları olmadığından emin olduğunuz Bright Side , aşağıdaki 10 maddeyi diyetinize dahil etmenizi önerir ki bu da doğal bir diüretik görevi görür ve su tutulmasından kurtulmanıza yardımcı olur.

REKLAM

Salatalık: Salatalık, su içeriğinde yüksektir ve ürik asidi böbreklerden temizlemede yardımcı olan besinler içerir. Aynı zamanda su tutulmasından kurtulmaya yardımcı olan kafeik asit içerirler . Salatalık da kaloriler düşük olduğundan, onlar kilo vermeye çalışanlar için iyi bir atıştırma seçeneği.

Kızılcık: Kızılcıklar antioksidanlar ve C vitamini açısından zengindir ve vücuttaki tüm fazla suyu temizlemeye yardımcı olurlar. Ayrıca vücudun hücrelerini, metabolizma sürecinde vücudunuz tarafından üretilen toksinler ve serbest radikallerin neden olduğu hasardan korurlar.

Karpuz: Karpuzlar% 92 sudan oluşur ve diüretik özelliklere sahip çeşitli mineral ve vitaminlerle birlikte gelir.

REKLAM
X

Kereviz: Kereviz, idrar formunda istenmeyen tüm suları dışarı atmak suretiyle vücudun temizlenmesine yardımcı olan kumarin denilen bir bileşik içerir . Ayrıca sindirim ile yardımcı olur ve yüksek tansiyonu önler.

Zencefil: Zencefil en etkili diüretik gıdalardan biri olarak kabul edilir. Bu yardımcı olur sindirim ve vücudun tüm zararlı toksinleri net yardımcı oluyor.

Havuçlar: Havuçlar vücutta detoksifikasyonu kolaylaştıran antioksidanlar ve vitaminler açısından zengindir. Onun sayesinde potasyum içeriği, havuç da kolesterol ve kan şekeri seviyelerini korumaya yardımcı olur.

Tarçın: Tarçın, iştahı kontrol etmede yardımcı olan krom içerir. Tarçın ayrıca bağışıklıklarımızı arttırmaya yardımcı olur ve büyük bir detoks maddesidir.

Kuşkonmaz: Kuşkonmazdaki yüksek potasyum içeriği, gereksiz su tutulmasını önlemeye yardımcı olur.

Yeşil çay: Yeşil çay doğal bir diüretiktir . Araştırmalar düzenli olarak yeşil çay içmenin vücut yağını% 19 oranında azaltabildiğini göstermiştir.

Karahindiba: Karahindiba geleneksel olarak doğal bir diüretik olarak kullanılmıştır . Avrupa’da, karahindiba özütü birçok tıbbi durumu tedavi etmek için kullanılır ve su tutulmasını azaltmak için Alman Komisyonu E tarafından onaylanır.

İlgilini çekebilir  Hakan Taşıyan Ünlüsüne Şok Haber !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz