Türk sinemasının en ünlü isimlernden birisi olan Emel Sayın, yıllar sonra film sektörünü neden bıraktığını açıkladı. Cüneyt Arkın ile ilgili şok açıklamalar yapan Emel Sayın bakın ne dedi! Cüneyt Arkın’ın geçtiğimiz günlerde hayatını anlattığı kitabı ‘Benm Kahramanım Türk Halkıdır’da yer alan her anı olay oldu..

Ünlü sanatçı Emel Sayın söylediği şarkılar kadar geçmişte yer aldığı sinema filmleriyle de çok seviliyor. Emel Sayın birçok sinema filminde yer aldı. Yeşilçam ve Türk sinemasının önemli projelerinde yer alan Emel Sayın’ın son sinema filmi ise Cüneyt Arkın’la birlikte yer aldıkları Rüzgar filmi oldu.

Emel Sayın bu filmden sonra bir daha hiçbir sinema filminde olmamaya yemin etti. Cüneyt Arkın’ın yeni çıkan kitabı “Benim Kahramanım Türk Halkıdır” ise geçmişte küllenen olayları yeniden gün yüzüne çıkardı. Cüneyt Arkın kitabında Rüzgar filminde Emel Sayın’dan yediği dayağı da anlatmıştı. O olay Emel Sayın’a da soruldu. Posta gazetesine konuşan Emel Sayın sinemaya neden küstüğünü de açıkladı.

REKLAM
X

Emel Sayın ile Cüneyt Arkın arasında neler yaşandı?

Cüneyt Arkın’ın anılarını yazdığı kitabı yeni tartışmalarında fitilini ateşledi. Cüneyt Arkın o kitabında Emel Sayın’la ilk ve tek filmleri olan Rüzgar’dan da bahsetti. Arkın, Rüzgar filminde Emel Sayın’dan yediği dayağı şu sözlerle anlatmıştı; “Bu sefer vuruş tam yerine oturmuştu. Gözlerim karardı, başım mı dönüyordu, yoksa Emel Sayın mı etrafımda fır fır dönüyordu çıkaramadım. ‘Bre Medet!’ demeye kalmadı, üçüncü darbe elmacık kemiğimin üzerinde hassas, ince deriyi cart diye yırttı.

Anında ağzıma akan kanın sıcak, demir tadını hissettim. Rüzgâr filminden sonra Emel Sayın bir daha film çekmemeye yemin etti. Galiba beni de hiç sevmedi. Sevseydi verdiği sözü tutardı.” Arkın, Emel Sayın’la iplerin koptuğu sahnenin ise Uludağ’ın soğuk havasında saatlerce kaçma sahnelerinin defalarca tekrarlanması olduğunu iddia etti

İlgilini çekebilir  Ebegümeci

Emel Sayın sinemayı neden bıraktı?

Cüneyt Arkın’ın kitabında yer alan anılar Emel Sayın’a da soruldu. Emel Sayın dayak sahnesi için, “Rüzgar benim 15. ve son filmim oldu. Dayak sahnesi vardı. Benim suçum yoktu. Kendisi ısrar etti, vurdum. Cüneyt’i çok seviyorum. Ayrıca filmin yönetmeniydi. O ne derse yaptım” dedi. Öte yandan Emel Sayın sinemayı bırakmaya karar verdiği yatak sahnesini anlattı; “Bir yatak sahnemiz vardı. Cüneyt bana dedi ki ‘İçinde geceliğin olsun ama çarşafla örtelim. Omuzların görünsün, sanki çıplakmış duygusunu versin’.

Benim böyle sahnelerde çok hassas olduğumu herkes biliyor. Ama öyle tatlı rica etti ki kıramadım.”Emel Sayın sahne sonrasında yaşananların sinemayı bırakma kararında etkili olduğunu söyledi. Sayın sözlerine şöyle devam etti; “Sete gazeteci gelmesin, o sahneler servis edilmesin diye ricada bulundum.

Bir hafta sonra bir baktım ‘Emel Sayın çıplak, Cüneyt Arkın ile yatakta’ diye haber çıktı. O kadar üzüldüm ki! Yıl 1980 ve bana türlü türlü mektuplar gelmeye başladı ‘Senden beklemezdik’ tarzında. “Kimseye derdimi anlatamadım ve o gün küstüm. Bir daha film yapmıyorum ben dedim. Bu fotoğraf kimden çıktı hâlâ bilmiyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz