Yeni asgari ücret açıklandı.
İşçiler haberi halay çekerek kutladılar!
Tarihte böyle bir artış görülmedi..

Buca Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel İş 5 No’lu Şube’de örgütlü işçiler arasında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinin sonunda işçinin yüzü güldü. Görüşmelerin sonucuna göre en az ücret alan personelin maaşı 11 bin 500 TL olurken işçiler bu kararı halay çekerek kutladı.

Buca Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel İş 5 No’lu Şube’de örgütlü işçiler arasında toplu sözleşme sürecini görüştü. Görüşmenin sonunda işçiler çok sayıda sendikal hak kazanırken maaşlarında da ciddi oranda artış gerçekleşti.

REKLAM
X

Törene Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, DİSK Genel İş Genel Sekreteri Şükret Sevgener, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Genel İş 5 No’lu Şube Başkanı Savaş Aras, CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş Gültepe, Buca Belediyesi Başkan Yardımcıları, sendika temsilcileri ve işçiler katıldı.

EN DÜŞÜK ÜCRET 11 BİN 500 TL OLDU

Bin 525 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi süreci herkesi sevindiren bir şekilde tamamlandı. Görüşmelerin sonucuna göre en az ücret alan personelin maaşının 11 bin 500 TL oldu. Bayram havasında gerçekleştirilen törende “İşçi Dostu Başkan Erhan Kılıç” pankartları açan işçiler, sloganlar eşliğinde halaylar çekti.

İlgilini çekebilir  Adınızın Baş Harfi Kişiliğinizi Yansıtıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz