enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65

Yeni Zelanda 12 bin işçi alımı yapıyor!

Yeni Zelanda 12 bin işçi alımı yapıyor!
27.09.2022
2
A+
A-

Yurt haricinde iş arayan yurttaşlar için müj’deli haber geldi. Yeni Zelanda hükümetinin 12 bin işçi alımı gerçekleştireceği duyuruldu. Çalışanların 73 bin TL maaş fırsatı ile istihdam edileceği öğrenildi.

Yurt dışı iş ilanları arasına bir yenisi daha eklendi. Yeni Zelanda hükümeti toplamda 12 bin kişiyi istihdam edeceğini ve dolgun maaş olanaği sağlayacağını bildirdi.

REKLAM
X

Toplumsal medya ve internet sayfaları üzerinden yurtdışı ilanları aramakta olan vatandaşlar için müjdeli haber gelmiştir. Yurtdışı iş ilanları yayınlanmıştır. 12 bin devamlı işçi alımı yapılacaktır. Yayınlamakta olan ilana başvuruda bulunmak isteyenler deneyimli ve deneyimsiz olarak iş başvurusunda bulunabileceklerdir. Hem yurt dışında yaşamak bununla beraber yurt haricinde çalışmak isteyenler için yurtdışı ilanları yayınlanmış olup 12 bin devamlı işçi alımı yapılacaktır.

Hangi Ülke İşçi Alımı yapacak?
Yurtdışı iş ilanları yayınlanmıştır. Yayınlanmakta olan yurtdışı iş duyurularına bakılırsa Yeni Zelanda 12 bin sürekli işçi alımı yapacağını açıkladı. Ülkede yaşanan sorunlardan dolayı işçi bulma mevzusunda sıkıntı çeken yeni Zelanda Türkiye’den işçi alımı yapacağını açıkladı. İlanın yayınlanmasının ardından Türkiye’den de oldukca yoğun talep görmüştür.

Döviz ile maaş almak isteyen vatanlar için Yeni Zelanda 12 bin devamlı işçi alımını yapacağını duyurdu. Yeni Zelanda Çalışma Bakanı alımların özellikle Türkiye’den çoğunluklu alım olacağını söylemiştir. Türkiye ve diğer ülkelerden toplamda 12 bin sürekli işçi alımı yapılacaktır.

12 Bin devamlı İşçi Alımı İçin Aylık Ücret Belli Oldu
Yeni Zelanda da yaşanan işçi bulma problemini çözmek için Türkiye’de başta olmak üzere öteki Avrupa Ülkelerinden de olmak üzere 12 bin devamlı işçi alımı yapacaktır. Alımı yapılacak olan 12 bin devamlı işçi için Yeni Zelanda Hükümeti konaklama fırsatı sunmuştur.

REKLAM
X

12 bin devamlı işçi alımı için şimdi işe gözler Aylık verilecek olan ücrete çevrilmiştir. Yeni Zelanda Hükümetinin aylık asgari ücretine bakılacak olursa 4 bin Doların üzerinde olduğu belirtildi. Yani Yeni Zelanda Asgari Ücretine Bakacak olduğumuz vakit bazı iş yerlerinin asgari ücreti ise ortalama 590 Dolar şeklinde olduğu görülmektedir.

Hangi Kadrolardan İşçi Alımı Yapılacak?
Alımı yapılacak olan 12 bin devamlı işçi alımı kadroları aşağıda belirtilmiştir.

Yaşlı Bakımı, Et ve Deniz ürünleri işletmeciliği, Hizmet turizm, İnşaat ile Altyapı ve Havacılık ( en az 150 kişilik alım yapılacaktır.) olmak üzere toplamda 6 kadrodan 12 bin devamlı işçi alımı yapılacaktır.

REKLAM
X

İş müracaat Şekli
Başvuruda bulunmak isteyenler için bazı dönemlerde çoğu zaman uluslararası firmalar tarafından genellikle yurtdışı iş ilanları yayınlanmaktadır. Yayınlanan iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyenler uluslararası firmaların sitelerini takip etmeleri gerekir. Kişilerin kendi alanına nazaran sık sık iş ilanları yayınlanmaktadır.
KAYNAK: KPSS.WEB

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.