enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5781
EURO
34,9801
ALTIN
2.434,82
BIST
10.471,32

Yıkma Planı Basına Sızdı

Yıkma Planı Basına Sızdı
07.08.2021
41
A+
A-

Türkiye’de son 1 haftadır devam eden ve %95 oranında kontrol altına alınan Orman Yangınları birilerinin ekmeğine yağ sürmüş vaziyette Türkiye’de k’aos çıkarmak için uygun bir ortam oluştuğunu düşünen küresel güçlerin maşaları Türkiye’yi yıkmak için planlar kurmaya başladı Ormanlık alanların, köylerin hasar gördüğü; canlıların hayatını kaybettiği yangın felaketine dikkat çekmek için sosyal medyada birçok paylaşım yapılıyordu ancak dün akşam başlatılan ve bir anda hızla büyüyen HelpTurkey kampanyası şüphe uyandırdı.

G’lobal c’all (Küresel çağrı) başlığı altında binlerce bot hesaptan dünyaya, Türkiye’ye yardım çağrısı yapıldı. Etikete destek olan hesapların büyük bir kısmının F’eto bağlantılı olması dikkat çekiyor Etiketteki görsellerin kim tarafından hazırlanıp, servis edildiği merak konusu olurken, ülkedeki orman yangınlarının farklı boyuta taşınmasından endişe ediliyor.

REKLAM
X

Twitter üzerinden örgütlü ve organize bir şekilde başlatılan Türkiye’ye sözde yardım çağrısının yanlış verilerle binlerce hesaptan paylaşılmasına sosyal medyadan tepki gösteren vatandaşlar bu tuzağa düşülmemesi çağrısında bulunuyor

SUUDİ VE BAE’NiN TÜRKİYE’Yİ YIKMA PLANLARI VAR

Haberde, Riyad’da geçtiğimiz aylarda hazırlanan Türkiye h’ükümetine karşı koymak üzere hazırlanan ‘stratejik planı’nın yürürlüğe koyulması için talimatların verildiği yazıldı. Plan, Erdoğan Yönetimi’ne baskı yapmak, onu zayıflatmak ve iç meselelerle meşgul olmasını sağlamak üzere mümkün olan tüm araçların kullanılmasını hedefliyor.

Riyad Yönetimi’nin amacı Erdoğan’ın ve Türkiye’nin bölgesel etkisini sınırlandırmak. Raporda şu ifadeler dikkat çekiyor: “Krallık Türk ekonomisini hedef almaya, Türkiye’deki Suudi yatırımını kademeli olarak sonlandırmaya Türkiye’yi iç meseleler ile meşgul etmek için elinden gelen herşeyi yapacak deniliyor

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.