Zaman zaman yapmış olduğu çıkışlar ile akıllarda yer edinen Canan Karatay, koronavirüs konusunda yine haklı çıktı. Söylediği şeyler eleştiri yağmuruna tutulan Karatay’ı bu kez Almanya’da yapılan bir araştırma da haklı çıkardı. Canan Karatay, koronavirüs ilk ortaya çıktığı zamanlarda;

gargara yapmanın oldukça önemli olduğunu ifade etmişti. Herkesin virüse yakalanmamak için sabah akşam karbonatlı su ile gargara yapması gerektiğini söylemişti. Bu gargara ile virüsün boğazlardan ciğerlere inmesinin önüne geçileceğini belirtmişti. Gargara yalnızca koronavirüse değil, diğer hastalıklara karşı da gargara yapılması tavsiye edilmektedir.

Karbonat haricinde sirkeli su veya tuzlu su ile de gargara yapılabilir. Sabahlar evden çıkmadan ve akşam eve döndükten sonra bu uygulama yapılabilir. Almanya Sağlık Bakanı’da boğaza belli zamanlarda gargara yapılmasının önemine dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Karatay, salgın hastalıktan kurtulmak için mutlaka vücudun direnç sisteminin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Vücudu güçlendirmek için D vitamini tüketiminin artırılmasını, D vitamininin vücutta bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli maddelerden birisi olduğunu ifade etti. D vitamini seviyesi yüksek olan kişilerin hastalanmadığını, hastalansa da bunu hafif bir şekilde atlattığını belirtti.

Aynı zamanda C vitaminin de akciğerlerde biriken sıvının temizlenmesinde önemli bir role sahip olduğunu dile getirdi, bundan dolayı tüm vatandaşların C ve D vitamini açısından zengin besinler tüketmesi gerektiğinin altını çizdi.

REKLAM
X
İlgilini çekebilir  YOĞUN BAKIMDAKİ YAŞŞLI KADINLA DALGA GEÇTİLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz