enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,8049
EURO
35,1580
ALTIN
2.451,32
BIST
10.771,36

Yiyeceklerin bozulmasını engelleme yöntemleri nelerdir?

Yiyeceklerin bozulmasını engelleme yöntemleri nelerdir?
A+
A-

Yiyeceklerimizin bozulup çöplere gitmesini istemeyiz. Hem israf olmaktadır hemde bizim ulaşabileceğimiz yiyeceklere ulaşamayan milyonlarca insan var. Bu yüzden bu yöntemlerle yiyeceklerin bozulmasını engelleme yöntemlerini ele alıyoruz.

REKLAM
X

Paylaşın: Kişiler ya da kurumlar, fazla yiyecekleri atmaktansa paylaşmaya çalışabilirler. Komşularınız ve civardaki işletmeler bu durumdan son derece memnun olacaktır.

REKLAM
X

Saklayın: Avustralya’da yapılan bir araştırma, kişilerden bazı yiyecek koruma ürünlerini test etmelerini istemiş. Aşağıdaki ürünler en etkili yöntemler olarak seçilmiş: 

Vakumlu Kaplar; gıdaları uzun süre taze tutar.

Plastik Yiyecek Sarıcılar; meyve ve sebzelerin kesik kısmını sararak bozulmalarını geciktirir. Yarım bir limonu ya da soğanı buzdolabında saklamanın en etkili yöntemidir.

Ağzı Kapatılabilen çıt-çıtlı poşetler; dondurulmuş yiyecekleri saklamanın en kolay yöntemidir.

İhtiyaç Sahiplerine Dağıtın: Kendi çabalarınızla veya aracı bir kurum yardımıyla fazla gıdaları evsizlere, huzur evi sakinlerine, mültecilere ya da yetimhanelerdeki çocuklara ulaştırabilirsiniz. Fazla gıdalarınızı teslim alarak ihtiyaç sahipleri için yemek hazırlayan kurumlar da mevcuttur.

Hayır Kurumlarına Katılın: İhtiyaç sahiplerine yemek sağlayan hayır kurumlarına fazla yiyeceklerinizi götürebilir ve sadece götürmekle kalmayıp siz de bu gönüllü oluşumlara dahil olabilirsiniz.

Araştırın: Artan malzemeleri kullanmak istiyorsunuz fakat aklınıza bir şey gelmiyor mu? Bu malzemeleri internette aratarak yeni yemek tariflerine ulaşabilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.