Suyunun Öyle Faydaları Var Ki

REKLAM

Bamyanın sağlığa faydalarından daha çok yararlanmak amacıyla suyunu hazırlayabilirsiniz. Bamya suyu bilhassa kilo verme vakitcinde ve şeker hastalığının tedavisinde son derece etkilidir. Bamya suyunu cildiniz amacıyla de kullanabilirsiniz. Yüksek oranda C ve K vitamini sahibi olan bamya suyunun, kilo vermeye yardımcı olduğundan şeker hastalığı ile mücadeleye kadar pek çok hastalığa deva olmaktadır.

Bamya, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar, böylece kalp hastalığı tehlikesini azaltır ve sindirim sistemini iyileştirir, ülseri engel olur. İçeriğindeki C vitamini bağışıklığı, K vitamini kemikleri güçlendirir. Bamya suyunu nasıl hazırlayacaksınız? 3-4 adet taze bamyayı dilimleyin. Bir bardak suyun amacıyla koyun ve bardağın ağzını kapatın. Bamyayı suyun içeresinde en az 8 saat bekletin. Gece yatmadan suyu hazırlayabilir ve sabah tüketebilirsiniz.

Kahvaltı yapmadan aç karnına, bamya dilimlerini içeresinden çıkarın ve suyunu amacıyla. Bamya suyunun faydaları Şekeri düzenler Şeker hastalığı vücuttaki başka organları da etkilediği amacıyla yüksek şeker seviyesi ile mücadele önemlidir. Şeker hastalarının, 15 gün derli toplu bamya suyu tüketmesi halinde yüksek şeker seviyesini düşürmeleri olasıdır. 15 günün sonrasında bamya suyu içilmesine ara verilmelidir. Aynı zamanda, şeker hastalığı böbreklerde de problemlere yol açar. Bamya suyu, şekeri normal seviyelerde tutarak böbreklerin zarar görmesini engeller.

REKLAM
X

Kilo vermeye yardımcı olur Bamya diyet listelerinde sık sık kullanılır. Çünkü, yüksek lif seviyesi nedeniyle sindirim sistemini uzun vakit çalıştırarak aç olmama hissi verir. Kendisinde barındırdığı bol miktardaki C vitamini vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olur. Kalbi korur Şeker hastalığı tedavi edilmezse kalp amacıyla de zararlı duruma gelebilir.

Yapılan bir incelemeye göre, bamya tüketen bireylerin tüketmeyen şahıslara oranla yüzde 10 daha az kalp rahatsızlığına yakalandığını meydana koymuştur. Öksürük ve boğaz ağrılarını geçirir Bamya suyu solunum yolu rahatsızlıklarını geçirir, öksürük ve boğaz ağrısına iyi gelir. Karın ağrısını geçirir Bamya suyu, karın ağrısı ve ishal problemleri amacıyla de idealdir. Lif yönünden varlıklı olan bamyanın suyu içildiğinde bağırsakları düzenler, kabızlığa da iyi gelir.

İlgilini çekebilir  Uzman isim açıkladı

Cildi nemlendirir

Kuru bir cilde sahipseniz bamya suyunu cildinizi nemlendirmek amacıyla kullanabilirsiniz. Düzenli tüketilmesi halinde kırışıklıkları azaltır, sivilceleri yok eder. Anemiyi tedavi eder Anemi yani kansızlık bozukluğu yaşıyorsanız, bamya suyu vücudunuzun daha çok alyuvarlar üretimine yardımcı olur. Bağışıklığı güçlendirir Bamya suyu yüksek oranda C vitamini içermesi sebebiyle bağışıklığı güçlendirir. Kemik erimesini engel olur Bamya suyu kemikleri güçlendirir, osteoporoz yani kemik erimesini de engellemeye yardımcı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz