Son dakika.. Bakan Koca’dan flaş istifa açıklaması..Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu… Ayrıntılar haberin devamındadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Memuriyetten istifa eden hekimlerle ilgili yeni kararı duyuran Koca, şu ifadeleri kullandı;

Her ne suretle olursa olsun, MEMURİYETTEN İSTİFA ETMİŞ OLAN ve SON TUS sınavındaki başarısıyla; Eğitim ve Araştırma Hastaneleri dâhil olmak üzere bir uzmanlık eğitimi programına yerleşenler, bir defaya mahsus, kanunda belirtilen süreleri beklemeksizin asistanlığa başlayabilecek.

REKLAM
X

Halen YÖK kadrosunda asistanlık eğitimine devam eden uzmanlık öğrencilerinden mevzuat gereği NAKİL HAKKI ELDE EDENLER, talepleri halinde SBA kadrolarına da geçebilecek.

Hekimlik görevinden ayrılan, DHY kurasından sonra göreve başlamayıp görevden çekilmiş sayılan, daha önce bir programa yerleştiği halde devam etmeyen, 2022 birinci dönem TUS kontenjanlarındaki Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Üniversite kadrolarını TERCİH EDEBİLİR Mİ? -Evet

İlgilini çekebilir  GÖZ TESTİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz