enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58

Sabancı’nın Oğlu Kimdir?

Sabancı’nın Oğlu Kimdir?
03.10.2022
19
A+
A-

Mütevazi kişiliği, renkli ve kendine has üslubu ile Türkiye’nin sevilen iş insanları arasında yer alan Sakıp Sabancı’nın “Mal, mülk para bir yana, ona bir ayakkabı giydiremedim ya, yüreğimde ateştir” dediği engelli oğlunun son hali ortaya çıktı. Doğuştan spastik felçli olan ve şimdilerde 52 yaşındaki Metin Sabancı’nın fotoğrafını yeğeni paylaştı.

İş insanı Sakıp Sabancı’nın engelli oğlu Metin Sabancı’nın son hali gündeme geldi. Sabancı’nın yıllar sonraki halini yeğeni Melisa Tapan paylaştı.

REKLAM
X

OTOMOBİL İSTİYORUM BABA DİYEMEDİ”
Sabancı, yıllar önce verdiği bir röportajda “Mal, mülk para bir yana. Ona ayakkabı giydiremedim ya, yüreğimde ateştir” ifadelerini kullanmıştı. Ünlü iş insanı aynı söyleyişe oğlu hakkında şu sözleriyle duygulandırmıştı:

“Tanrı insanlara çocuklar verirken yüzde 2’si problemli olarak dünyaya gelebiliyor. Hangi eve bu yangın gelirse o yuvayı yakıyor.

REKLAM
X

Bana da geldi bu yangın. Metin Sabancı diye bir oğlum var. Ona daha bir tane ayakkabı almadım. Çünkü daha hiç yürümedi. Pasaportla tanışmadı, ‘otomobil istiyorum baba’ diyemedi. Ama ben neyleyim ki otomobil fabrikası kurmuşum. Oğluma bir otomobil verememişim. Bu beni üzer.”

“TUVALETLERE SAKLANIYORUM”
Ünlü isim yurt dışı seyahatlerinde yaşadığı duygusal anları ise “Zaman zaman gittiğim seyahatlerde çocukları görüyorum, Metin’i hatırlıyorum, hassaslaşıyorum, arada tuvaletlere saklanıyorum. Öyle Metinler var ki 1 tane 10 tane 100 tane değil. Türkiye’nin her yerinde bağrı yanık aileler dolu…” sözleriyle dile getirmişti..

REKLAM
X

Gözlerden uzak bir hayat sürdüren 52 yaşındaki Metin Sabancı’nın son halini ise yeğeni Melisa Tapan paylaştı. Dayısı ile fotoğrafına kişisel sosyal medya hesabından yer veren Tapan, altına “Telefonumu karıştırırken karşıma çıktı bu resim. Ne yakışıklı, ne masum benim dayım” notunu düştü.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.